Schunk

ABB rozšiřuje své portfolio transformátorů

Společnost ABB na akci ABB Customer World v čínském městě Sia-men uvedla na trh světově první suchý (bezolejový) digitální transformátor, nazvaný ABB Ability TXpert Dry, a další inovativní řešení TXpand.

 
ABB Ability TXpert Dry obsahuje digitální funkce a vychází z osvědčené koncepce suchých transformátorů ABB. Jedna z možnosti chlazení a izolaci v transformátorech je olej. Suché transformátory jsou navrženy jinak – jádro a vinutí se chladí vzduchem a nehořlavým pevným izolačním materiálem. Díky tomu jsou suché transformátory bezpečnější a ekologičtější. Ideálně se hodí pro použití v rizikovém prostředí, např. v metru nebo v hustě obydlených oblastech a citlivých ekosystémech.

Inteligentní senzory sbírají data a předávají je do výkonných analytických nástrojů a důležitých funkcí, jako jsou monitorování kvality napájení, automatický dohled a hodnocení životního cyklu. Díky suché konstrukci, digitalizaci a malé nebo zcela nulové potřebě údržby tento nový transformátor poskytuje vyšší bezpečnost, lepší zabezpečení dat, delší dobu bezporuchového provozu a optimalizovaný provoz.

Společnosti ABB rovněž oznámila uvedení inovativního řešení TXpand pro výkonové transformátory, které obnáší odolnou konstrukci kritických součástí, jak je např. nádrž. Cílem je zmírnit rizika spojená s nepředvídatelnými výpadky, zvýšit bezpečnost a omezit dopad na životní prostředí.

Uvedení nových produktů přichází po úspěšné premiéře řady digitálních integrovaných transformátorových technologií, jako jsou distribuční transformátory TXpert, digitálné integrované výkonové transformátory založené na platformě ABB Ability, a také servisní řešení TXplore.
 
Publikováno: 3. 12. 2018 | Počet přečtení: 405