Nitra skf expo

Nová řada 4K displejů

Společnost Panasonic uvedla na trh novou řadu šesti modelů 4K profesionálních displejů EQ1 s vysokou kvalitou obrazu, flexibilním využitím a snadnou instalací. Základní řada bude dostupná v úhlopříčkách 43 až 86 palců s možností instalace na výšku i na šířku. Všechny modely disponují jasem 350 cd/m2.

 
Tenký a stylový design této 4K řady kombinuje vysokou kvalitu obrazu s úzkým rámečkem (11,9 až 15,2 mm) a odkrývá maximální plochu displeje. Jsou ideální pro nákupní centra, showroomy, konferenční místnosti a učebny. Nová řada nabízí vysokou kvalitu obrazu a spousty funkcí. Proto je jejich použití velmi flexibilní. Dva největší panely (86 a 75 palců) nabízí technologii In-Plane Switching, která zajišťuje věrnost barev a stejný obraz i při pohledu z jakéhokoliv úhlu.

Kvůli podpoře nejnovějšího 4K a Full HD obsahu videa a pro zvýšení konektivity je celá řada vybavena dvěma vstupy HDMI kompatibilními s HDCP 2.2, na kterých je možné přehrát i obsah chráněný technologií DRM. Zdroje, které nemají rozlišení 4K, jsou automaticky kompenzovány pro zlepšení kvality obrazu.

Všechny displeje jsou kompatibilní se standardem uchycení VESA, navíc s funkcí HDMI-CEC (je možné propojení dálkového ovládání jednotky s jinými zařízeními). Funkce detekce vstupu také pomáhá vylepšit efektivitu a účinnost v konferenčních místnostech díky pohodlnému přepínání vstupů a možnosti automatického připojení a odpojení.

„Hlavním záměrem řady EQ1 bylo zjednodušení instalace, nastavení a ovládání displejů,” uvedl Hartmut Kulessa, marketingový manažer ve společnosti Panasonic. „Každý z nich je vybaven režimem jednoduchého zobrazení s integrovaným přehrávačem multimediálních souborů přes USB, který zobrazuje obsah v rozlišení 4K a Full HD bez potřeby externích kabelů nebo set-top boxu. To umožňuje synchronizované přehrávání na několika zařízeních přes připojení USB a LAN s další možností nastavit časovač pro snadnější plánování zobrazování a zapínání i vypínání zařízení.“

Displeje lze monitorovat a řídit pomocí softwaru Multi-Monitoring & Control. Tento bezplatný software obsahuje funkce pro základní řízení. Jeho funkce lze pro síťové displeje rozšířit využitím softwaru Early Warning. Jeho součástí je funkce převzetí služeb při selhání a funkce navrácení služeb po obnovení, kdy systém přepne na alternativní signály, pokud je hlavní audio a video zdroj přerušen, a po jejich obnově se vrátí zpět k hlavnímu signálu. To zvyšuje spolehlivost, snadné nastavení a bezpečný provoz.
 
Publikováno: 7. 11. 2018 | Počet přečtení: 358