Nitra skf expo

V Číně se představují české nápady

Česká centra připomínají významná výročí. V prestižní čínské instituci Lujiazui Harbour City, the 1862 Art Center byla v rámci Business Fóra zahájena unikátní výstava s názvem Czech Innovation Expo (CIE), která využívá špičkové technologie pro ohlédnutí za stoletou historií naší země v oblasti vědy, výzkumu a inovací. Mezi partnery uvedení CIE v Číně patří významné společnosti jako Škoda Auto, Huawei, apod.

 

Inovativně pojatá expozice představuje nejvýznamnější osobnosti českého průmyslu a vědy uplynulého století. Na první pohled nabízí jen abstraktní hru tvarů na stěnách a dřevěné přepravní bedny. Obsah expozice se ukáže až v druhém plánu při použití tabletů a smartphonů vybavených aplikací pro rozšířenou realitu (AR). Jako bonus skýtá možnost virtuálního setkání s nežijícími vědci, inovátory a průmyslníky. Ojedinělá výstava sestává ze tří základních pilířů tvořených rodokmeny českých vědců, inovátorů, průmyslníků a značek, interaktivní vícevrstvé inovační mapy České republiky a prezentace inovativních produktů.

Záměrem realizátorů bylo interaktivní a hravé propojení řady vědních disciplín i oblastí využívající nejmodernějších technologií a inovací. Po úspěšném uvedení výstavy v Berlíně, Madridu, Pekingu, Šanghaji, plánovanému představení v Tokiu a dalších světových metropolích, bude výstava prezentována i veřejnosti v pražské Galerii Českých center i v rámci Týdne vědy a techniky. Návštěvníci ale mohou zhlédnout „neviditelné“ prostřednictvím stažené aplikace CIE AR ve svých chytrých zařízeních až do začátku prosince letošního roku (od 5. 11. do 4. 12. 2018). „Výstava svou interaktivností a formou zpracování vytváří zcela nový rozměr pro inspirativní poznávaní a vzdělávání. Unikátnost projektu vychází ze zkušeností a zážitků návštěvníků, kteří se díky moderním digitálním technologiím stávají integrální součástí interaktivních příběhů. Návštěvník má možnost prostřednictvím rozšířené reality cestovat v čase, setkat se s nevýznamnějšími vědci a inovátory naší stoleté historie a zároveň objevovat nekonečné možnosti inovačního potenciálu digitálního světa,“ uvedl vedoucí projektového týmu Czech Innovation Expo Přemysl Pella.

 
Publikováno: 6. 11. 2018 | Počet přečtení: 288