Nitra skf expo

Toyota začala vyrábět hybridní převodovky v Evropě

Ve svém polském závodě TMMP (Toyota Motor Manufacturing Poland) zahájila Toyota výrobu čtvrté generace hybridních převodovek. TMMP je prvním závodem mimo asijský kontinent, kde se tento typ hybridních převodovek vyrábí.

 

Montovat se budou do modelů Corolla Hybrid a Toyota C-HR Hybrid. Začíná tím první fáze zavádění hybridních technologií Toyoty a nové podvozkové architektury TNGA (Toyota New Global Architecture) do polských výrobních závodů.

TMMP je prvním závodem Toyoty mimo asijský kontinent a druhým závodem mimo území Japonska, kterému byla výroba technologicky náročných hybridních převodovek od Toyoty svěřena. Hybridní převodovky využívají synergické spolupráce elektromotoru a spalovacího motoru. Ústrojí je klíčovou součástí hybridního pohonu od Toyoty.

„V roce 2000 jsme v Evropě prostřednictvím našeho prvního hybridu zahájili evropskou cestu elektrifikace. Dnes zde hybridní pohon využívá prakticky každý druhý vůz od nás a prodeje našich hybridů neustále rostou. Hybridní technologie jsou klíčovým prvkem, kterým se lišíme od ostatních,“ říká Johan van Zyl, prezident a generální ředitel Toyota Motor Europe.

Celosvětově chce Toyota prodávat do roku 2030 přes 5,5 milionu elektrifikovaných vozidel ročně, včetně jednoho milionu vozidel s nulovými emisemi.

 
Publikováno: 5. 11. 2018 | Počet přečtení: 276