FORMETAL vychází vstříc malým průmyslovým provozům

Na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně představila společnost Formetal ve své expozici několik zajímavých řešení, např. CNC hydraulický ohraňovací lis AD-R 2060, zakružovačky DAVI Promau nebo excentrický lis.

 

CNC hydraulický ohraňovací lis AD-R 2060 je díky kompaktním rozměrům určen i do omezených výrobních prostor. Přednosti tohoto modelu spočívají v jeho osazení špičkovými komponenty a vlastním CNC řízením os Y1, Y2, X, R, Z1 a Z2.

Prezentované zakružovačky DAVI Promau si našly svoji pozici v řadě sofistikovaných odvětví kovoprůmyslu, ale také v kosmonautice a leteckém průmyslu. Mimo technické kvality si tyto stroje získaly popularitu u českých podniků rovněž velmi příznivě nastavenými cenami. Firma návštěvníkům na svém stánku v Brně předvedla možnosti CNC řízení při reálném zakružování plechu. Na dotazy ohledně využití stroje v konkrétních výrobních podmínkách odpovídal přímo zástupce výrobce hydraulické čtyřválcové zakružovačky z firmy DAVI Promau.

Další z představených exponátů byl excentrický lis s linkou Mecanica Exacta CC 63. Toto zařízení s poloautomatickým nastavením zdvihu z portfolia renomovaného portugalského výrobce bylo vyrobeno va spolupráci s technickou univerzitou v Portu. „Mimo technickou úroveň strojů naši zákazníci oceňují rychlost reakce výrobce a profesionalitu, s jakou dokáže reagovat na konkrétní požadavky, řekl Ing. Petr Čejka, jednatel společnosti Formetal, která výrobce na tuzemském trhu zastupuje. Na veletrhu byla předvedena kompletní tvářecí linka s odvijákem, podavačem a lisem s tvářecím nástrojem. V expozici bylo prezentováno také ohýbací CAD/CAM software Dbend.

 
Publikováno: 10. 10. 2018 | Počet přečtení: 305