Na MSV se ŽĎASu dařilo - dojednal nové zakázky

Letošní ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV) byl pro akciovou společnost ŽĎAS úspěšný. Podařilo se jí mj. uzavřít nové zakázky za desítky milionů korun s dlouholetým zákazníkem, slovenskou společností Železiarne Podbrezová.

 
Akciová společnost ŽĎAS v Brně dojednala a uzavřela mj. tři zakázky na výrobu podle výkresové dokumentace zákazníka se slovenskou společností Železiarne Podbrezová v celkové hodnotě desítek milionů korun. První z nich je výroba střihacích nůžek. Určeny budou ke stříhání vstupního materiálu čtvercového průřezu 225 x 225 mm různých jakostí v různých délkách. „Součástí dodávky, jejíž realizace je plánována na přelom listopadu a prosince příštího roku, bude také montáž a uvedení zařízení do provozu u zákazníka našimi externími montéry. Díky dlouhodobé spolupráci a pozitivním zkušenostem s naší firmou, nás zákazník upřednostnil před německým konkurentem,“ upřesnil místopředseda představenstva a generální ředitel společnosti ŽĎAS Ing. Pavel Cesnek.

Další uzavřená zakázka se týká výroby ozubených dílů k ozubeným tyčím. Jde o strategický díl válcovny a zákazník potřebuje velmi rychlé dodání. Kromě toho ŽĎAS vyrobí také kontejner, který je součástí děrovacího lisu a slouží jako vodítko vedení předehřátého materiálu z karuselové pece při procesu děrování. Během setkání v expozici ŽĎAS se zástupci firmy Železiarne Podbrezová bylo navíc s tímto dlouhodobým zákazníkem projednáno technické řešení přemístění rovnací linky trubek a dělení trubek v dávce.

„Nové zakázky potvrzují, že ŽĎAS je pro své zákazníky spolehlivým dodavatelem, na kterého se neváhají obrátit. Jsme připraveni přinášet vlastní moderní a kvalitní řešení na míru požadavkům zákazníků, a také zakázky realizovat dle možností výroby v co nejkratších termínech. V tom je velká výhoda a podstata konkurenceschopnosti naší společnosti,“ dodal Pavel Cesnek.
 
Publikováno: 10. 10. 2018 | Počet přečtení: 349