Speciální rohové kamery nemají mrtvý úhel

Společnost Axis Communications představila dva modely speciálních kamer určených pro instalaci do rohu, které mají konstrukční prvky navržené s ohledem na úzce vymezené instalace. Kamery s rozlišením 3 MP jsou navržené pro optimální záběr z rohu do rohu a mohou pokrýt rozsah až 130° vodorovně a 95° svisle, bez mrtvých úhlů.

 

Při výběru kamer pro specifické účely, jako je videodohled výtahů, vyšetřovacích místností a psychiatrických oddělení, se zákazníci setkávají s takovými potřebami, pro které standardní kamery dostupné na trhu nejsou dostačující.

Síťová kamera AXIS P9106-V Brushed Steel je ideální pro spojení s designem interiéru výtahů, zatímco AXIS P9106-V White je kamera s ochranou proti zranění (s označením anti-ligature),a uplatní se např. ve zdravotnictví.

Kamera AXIS P9106-V je navržena tak, aby eliminovala šance, že by zranitelné osoby, jako jsou osoby v psychiatrické péči nebo osoby zadržené policií, mohly použít zařízení k sebepoškození. Síťový audio přenos je možné zajistit doplněním kamery o externí modul AXIS T6112 s rozhraním pro audio komunikaci a řízení vstupů a výstupů (I/O) a s portcast technologií. Díky tomu může kamera také zaznamenávat dialog, např. při instalaci v policejních vyšetřovacích místnostech. Model z leštěné oceli je navržen tak, aby se hodil k výtahovým kabinám, např. v budovách komerčního prostředí. Podle výrobce reaguje na požadavek zákazníků zjednodušit přístup ke kameře, aby při údržbě technik nemusel vstupovat do výtahové šachty. Kamera je proto plně přístupná zevnitř výtahu, což snižuje čas a náklady na servis. Nemá žádné viditelné šrouby a pokud se znečistí nebo se stane terčem vandalismu, její čelní sklo je odolné proti otěru a chemikáliím a snadno se čistí s pomocí čisticích prostředků nebo prostého odstraňovače graffiti.

Rohové kamery lze snadno instalovat díky inovativním montážnímu těsnění. Dodávají se navíc předem zaostřené a pomáhají tak technikům rychle a správně dokončit instalaci, což snižuje časové náklady. Oba modely mají krytí IK10 a IP66 pro ochranu proti nárazu, nečistotám a průniku vody. Tyto odolné kamery umožňují mnoho způsobů připojení odpovídajících specifickému prostředí instalace. Vybrat lze mezi napájením PoE, PoE přes koaxiální kabel a PoE přes dvoulinkový kabel (konektivitu musí zajistit další zařízení). Poslední z variant je běžná např. pro pohyblivou kabeláž ve výtahových šachtách.

 
Publikováno: 8. 10. 2018 | Počet přečtení: 282