its murr Schunk

Systém, který šetří hotelům elektřinu

Pro zákazníky přicházející častokrát vůbec poprvé do hotelového pokoje bývá nejčastějším problémem orientace ve vypínačích na světla, lampy a ostatní zařízení v pokoji. Protože vypínače nejsou popsané, běhá host po pokoji a zkouší, který je na co. Když se pak ubytuje v noci a musí řešit, kterým vypínačem vypne lampu, která mu z druhé strany pokoje svítí přímo do obličeje, je to nekomfortní.

 

Maximální komfort hostů je základní mantrou všech úspěšných provozovatelů ubytovacích služeb bez rozdílů. Někdy je však přehnaná snaha o pohodlí více na škodu a navíc stojí hotely velké peníze za spotřebu elektrické energie.

Hotely také přicházejí o značné finanční prostředky, protože hostům nezáleží na tom, jestli nechali rozsvícena světla v koupelně nebo pokoji. Často dokonce nechají běžet televizi, když odchází na snídani nebo z hotelu odjíždí úplně.

Řešení pro snížení spotřeby elektrické energie nabízí společnost ELKO EP jako součást systému iNELS Hotel Retrofit. Jde o kombinaci jednotky RFSAI-161B, pohybových senzorů a dveřního senzoru. Řešení se řídí zásadou, že světlo v místnosti svítí pouze v případě, že jsou v místnosti osoby.

V hotelovém pokoji již nemusí host zasouvat kartu na odemykání do žádného držáku, aby se zapnula elektřina. Stačí pouze vejít do místnosti a zapnou se nastavená světla. Všechny vypínače jsou bezdrátové a jsou potištěny logy zařízení nebo jejich názvy, takže již nebude problém s orientací. Při odchodu z pokoje vyšle dveřní senzor řídicí jednotce povel - vypni za 3 minuty. Pokud se host do místnosti vrátí, protože si něco zapomněl, nasnímá ho detektor pohybu a automaticky vymaže příkaz a světla a vše ostatní funguje, jako by se nic nestalo. Po opětovném opuštění pokoje se opět aktivuje příkaz vypni.

Navíc, je to systém škálovatelný, takže pokud hotel potřebuje, lze systém rozšířit i o ovládání celého pokoje pomocí mobilního telefonu nebo tabletu. Výhodou celého systému je také jeho snadná a rychlá instalace, bez nutnosti cokoli a kdekoli sekat nebo natahovat nové kabely. Rovněž je možné celý systém aplikovat i do kancelářských budov a počet aplikací tím zdaleka nekončí.

 
Publikováno: 24. 9. 2018 | Počet přečtení: 607