Novinka kontrolujte stav UPS v online prostředí

Značka APC od Schneider Electric představuje novinku v oblasti nepřerušitelných zdrojů napájení ve své řadě produktů Smart-UPS. Jde o technologii SmartConnect, která umožňuje vzdálené zobrazení informací o UPS prostřednictvím zabezpečeného webového prostředí.

 

S ohledem na parametry řady Smart-UPS najde zařízení využití hlavně mezi malými a středními firmami, které se chtějí efektivněji chránit před výpadky napájení, poklesem napětí, napěťovými špičkami, podpětím a přepětím.

UPS lze monitorovat online přes mobil

„Pomocí SmartConnectu můžete monitorovat své zařízení UPS s kterýmkoliv zařízením s webovým prohlížečem a připojením k internetu, např. z mobilu. Stačí jen připojit UPS SmartConnect k síti a následně načíst QR kód, třeba pomocí aplikace mySchneider,“ přibližuje Petr Baudyš ze Schneider Electric. Nastavení zařízení SmartConnect-UPS je snadné a nevyžaduje žádný další hardware ani software. V současné době existuje několik řad z kategorie Smart-UPS podporující SmartConnect. Tyto řady jsou označeny prefixem SMT a SMC a následně doplněny postfixem C, např. SMC1000IC, SMT2200IC.

Pokročilá zákaznická podpora

Funkce APC SmartConnect umožňuje zobrazit stav UPS pomocí zabezpečeného webového prohlížeče. „Toto inovativní rozhraní vzdálené správy vám dopřeje mimo jiné např. automatické oznámení, aktualizaci firmware nebo třeba pokročilou podporu. Data jsou v CRM, takže víme, kdo jste, když zavoláte, a my pak můžeme rychle a operativně jednat a pomoct. Vše zmíněné má za cíl maximalizovat životnost zařízení,“ doplňuje Petr Baudyš.

Jak často dochází k výpadkům energie?

Průzkumy ukazují, že výpadky napájení jsou ve firmách poměrně časté a setkalo se s nimi až 90 % oslovených podniků. Průměrná délka prostoje činí 22 hodin za jeden incident, přičemž 80 % firem počítá s maximální tolerancí prostoje v rozmezí tří hodin a méně.

 
Publikováno: 13. 9. 2018 | Počet přečtení: 330