Nitra skf expo

Světové premiéry VW na Caravan Salon 2018

Volkswagen Užitkové vozy vystavuje na veletrhu Caravan Salon v Düsseldorfu (24. 8. - 2. 9.) ve světové premiéře zcela nově vyvinutou modelovou řadu kempinkových vozidel Grand California na základě aktuálního modelu Crafter. Další premiérou je nový model California 30 Years – limitovaná edice 999 jubilejních vozů k 30. výročí této ikony mezi kempinkovými vozidly.

 

Hvězdou veletrhu Caravan Salon 2018 je nově vyvinutý model Grand California. Jde o velký kempinkový automobil s inovativními pohony, asistenčními, komfortními, informačními a zábavními systémy modelu Crafter. Volkswagen Užitkové vozy koncipoval model Grand California jako moderní kempinkové vozidlo s mladistvým a charismatickým designem. Sériový model svým čistým vzhledem, světlými barvami a důkladně promyšlenými detailními řešeními navazuje na studii, která loni vzbudila pozdvižení. Uvedení na trh je plánováno na jaro 2019.

Grand California se od modelu California z modelové řady „T6“ zásadním způsobem odlišuje prostornou spací zónou s pevným lůžkem v zádi, na přání dodávaným dětským lůžkem pod zvýšenou střechou včetně panoramatického střešního okna a plnohodnotnou koupelnou. Pro světoběžníky je optimální volbou pohon všech kol 4Motion, který bude nabízen jako alternativa pohonu předních kol.

 

 

California 30 Years: Před 30 lety debutovala první California na základě tehdejší třetí generace modelové řady Transporter. V současnosti je nabízena šestá generace. Během 30 let bylo prodáno více než 165 000 ikonických kempinkových vozidel. Volkswagen Užitkové vozy nyní slaví 30 let modelu California 999 vozy limitované edice California 30 Years. Na českém trhu se nenabízí jako samostatný model, ale jako výbavový paket pro model California Coast s příplatkem. Kompaktní California s geny Transporteru je první volbou všech zákazníků, kteří chtějí kempinkový vůz používat také v každodenním provozu jako MPV.

Mezi četné prvky výbavy jubilejní edice patří nově koncipované a ušlechtilé ozdobné obložení „Bright Wood“, rozšířená výbava a výklopná střecha v kontrastních metalických barvách stříbrná Reflex nebo šedá Indium. Výrobní číslo v rámci limitované série je uvedeno na dvou plaketách na střešních sloupcích B.

Kromě bestselleru California jsou vystaveny na Caravan Salonu také modely ve výbavových verzích Beach Edition, Coast a Ocean Grey. Na venkovní ploše před halou 18 je prezentován aktuální model Caddy Beach, nejkompaktnější a cenově nejdostupnější člen rodiny kempinkových vozidel značky Volkswagen Užitkové vozy. Návštěvníci se zde také mohou zúčastnit fotografické akce „Jednou hippie, navždy hippie“.

 
Publikováno: 30. 8. 2018 | Počet přečtení: 266