Nitra skf

Pro zrak komfortní žárovky byly inspirovány slunečnicí

Společnost Signify uvedla na vybraných trzích nové LED žárovky z řady Philips MyCare s patentovanou technologií Interlaced Optics, která byla vyvinuta s cílem zvýšení komfortu očí. Design nové žárovky je inspirovaný rozmístěním semínek slunečnice a na náš trh přijde v příštím roce.

 

Patentovaná technologie v nových LED svítidlech rozptyluje a současně odráží světlo. Tím se snižuje oslnění (nadměrný jas způsobený intenzivním světlem zářícím ze středu žárovky) až o 35 %. Výsledkem je rovnoměrné světlo, které je pro zrak příjemné a šetrné zároveň. Vlákna s novou technologií jsou implementována přímo do lampy a chytře tak zvyšují úhel světelných paprsků, čímž umožňují rovnoměrnější osvětlení domácnosti.

„Inspirací pro nás byla příroda. Design svítidel napodobuje vzor semínek slunečnice, což pomáhá redukovat oslnění očí a vytváří příjemnější podmínky pro aktivity, které vyžadují soustředění, jako je např. čtení, psaní nebo studium. Ve srovnání s kompaktními žárovkami tyto LED lampy ušetří až 60 % energie, což je příslibem pro cestu udržitelnější budoucnosti,“ řekla Rowena Lee, obchodní ředitelka úseku LED osvětlení společnosti Signify, která se od 16. května 2018 stala novým oficiálním názvem společnosti Philips Lighting.

Novinka byla uvedena trh v letošním červnu nejdřív v Číně, Hongkongu, Malajsii, Koreji a Singapuru. Na globální trh je uvedení naplánováno na rok 2019. K dispozici bude provedení s paticí E227 ve variantách s teplotou světla 3000 a 6500 K.

Signify provádí výzkum a vývoj osvětlení, které je pro zrak pohodlné a šetrné zároveň. Nedávno zařadila nový standard EyeComfort do portfolia LED osvětlení Philips. V současné době neexistuje žádná jiná globální norma, které by definovala oční pohodlí. Jde tak o první normu svého druhu v rámci osvětlovacího průmyslu.

 
Publikováno: 10. 8. 2018 | Počet přečtení: 281