Nitra skf

Superb se stal vítězem německého časopisu Auto Test

Vlajková loď značky Škoda Superb získala titul „Auto Test Sieger 2018". Model s motorem 2,0 TDI o výkonu 110 kW dosáhl mezi všemi importovanými vozy, testovanými německým časopisem Auto Test, nejlepšího výsledku. Hodnotitelé v uplynulém roce prověřili a porovnali zhruba 500 vozů.

 
Škoda Superb se dokázala prosadit proti silným konkurentům a získala celkem 641 bodů. Elegantní limuzína tak získala zlatou medaili nejen v tomto přímém srovnání, ale zaznamenala zároveň i nejlepší výsledek mezi všemi importovanými vozy, testovanými v uplynulých 12 měsících. List vyzdvihl zejména „nejlepší nabídku prostoru“ a „uživatelsky přívětivý infotainment“. Výsledek: „Škoda je premiant ve své třídě, obrovský a velice praktický vůz. Poskytuje příjemný jízdní komfort, dobré jízdní vlastnosti.“

Auto Test nejlepší vozy posledních dvanácti měsíců v různých kategoriích oceňuje už od roku 2008. Hodnotitelé ročně testují zhruba 500 vozů všech tříd, s nimiž celkem ujedou více než jeden milion kilometrů. Ve srovnávacím testu se hodnotí kritéria jako kvalita vozu a jízdní dynamika, stejně jako hodnota při prodeji ojetého vozu, struktura příplatkových výbav či průběžné provozní náklady. Jedním z hodnotících kritérií je i bezpečnost.

Škoda se v tomto prestižním hodnocení řadí mezi sériové vítěze. V letech 2014 a 2015 vyhrála v hodnocení importovaných vozů Octavia Combi, v roce 2016 byla importovaným vozem s nejlepším výsledkem v testu Škoda Superb Combi. V uplynulém roce ale tento prostorný vůz na druhé místo posunul nově zavedený model Kodiaq.
 
Publikováno: 8. 8. 2018 | Počet přečtení: 276