Schunk

1650 hřebíků na jedno nabití

Nová generace akumulátorových hřebíkovaček značky HITACHI Power Tools / HiKOKI poskytuje maximální volnost při práci. Nyní už tyto stroje nepotřebují překážející hadice, kompresory ani plynové zásobníky.

 

Sérii hřebíkovaček tvoří celkem pět modelů - dvě stavební hřebíkovačky a tři na dokončovací práce. Jejich funkčnost, komfortní použití a celkové zpracovaní získaly ocenění iF Design 2018.

„Nová generace hřebíkovaček bez vzduchových hadic je výsledkem našeho neustálého úsilí postupovat ve vývoji a inovacích,“ říká Sales Manager pro ČR a SR Zoran Jankulovski. „Akumulátorové nářadí přináší reálné výhody – práce se dřevem bude díky němu snadnější, efektivnější a zejména pohodlnější.”

Všechny akumulátorové hřebíkovačky napájejí odnímatelné výkonné 18V lithium-iontové baterie. Rozšiřují tak skupinu 18V modelů, které mohou využívat společnou baterii. Díky inovativnímu pohonnému systému Air Spring už nepotřebují tlakovou nádobu ani kompresor. Jsou vybavené vysokotlakovou vzduchovou komorou a bezuhlíkovým motorem, díky němuž se výrazně snižují nároky na servis a údržbu.Nové akumulátorové hřebíkovačky lze použít na stavbu dřevěných konstrukcí, bednění, palety, rámy, dřevostavby, zahradní konstrukce, montované domy, na sbíjení stropů, podlah a obložení v interiéru.

Akumulátorová hřebíkovačka NT1850DBSL bude sloužit na dokončovací práce. Zásobník pojme 100 hřebíků. Nabitá lithium-iontová baterie s kapacitou 3,0 Ah vystačí na nastřelení 1650 hřebíků s rychlostí až 3 ks za sekundu. Pro delší hřebíky je určený model NT1865DBSL. Na jedno nabití nastřelí až 1500 hřebíků. Hřebíkovačka NT1865DBAL dokáže nastřelit 1100 hřebíků.

Vyšší výkony nabízejí stavební hřebíkovačky. NR1890DBRL používá hřebíky s kulatou plastovou hlavou uložené v zásobníku v úhlu 21° a NR1890DBCL je určená pro hřebíky s řezanou hlavičkou uchycené na papírové pásce a uložené v úhlu 34°. Obě zařízení mají dostatečný výkon na nastřelování hřebíků s délkou mezi 50 a 90 mm a průměrem těla 2,9 až 3,3 mm. Nabitá lithium-iontová baterie s kapacitou 5,0 Ah vystačí na nastřelení až 700 hřebíků s rychlostí 2 ks za sekundu.

Nové aku hřebíkovačky HITACHI / HIKOKI (s výjimkou modelu NT1850DBSL) umožňují nastavení hloubky zaražení a mají mechanizmus, který zastaví střílení v případě prázdného zásobníku. Uživatel si může zvolit nastřelování hřebíků po jednom nebo v dávkách. Dvoustupňový boční zámek zabraňuje neúmyslnému vystřelení hřebíků. K bezpečnosti přispívá také automatické vypnutí po 30 minutách nečinnosti.

Na rozdíl od klasických pneumatických nářadí není výstřel z akumulátorového nářadí tak hlučný a nedoprovází ho náraz vzduchu do okolí.

HITACHI Power Tools se mění na HiKOKI

Za změnou názvu HITACHI Power Tools stojí změna vlastníka, na jaře 2017 totiž skoupil veškeré akcie firmy finanční investor KKR. Nový název - HiKOKI - vychází z anglického slova „high“, které odkazuje na technologii a vizi kvalitního vedení, a japonského výrazu „koki“, což znamená průmyslové stroje.

 
Publikováno: 26. 7. 2018 | Počet přečtení: 900