Nitra skf

Brněnský Zetor zahájil sériovou výrobu strojů v novém designu

Po úspěšném celosvětovém představení na veletrzích Agritechnica a Techagro se traktor řady Major ve zcela novém designu dočkal od 16. července sériové výroby. Nejde přitom jen o nový dynamický design, ale především o univerzální využití a širokém uplatnění v reálných podmínkách. Nové stroje se k prvním zákazníkům dostanou v nejbližších týdnech.

 

Major v novém designu představilo vedení Zetoru už na podzim 2017 na veletrhu Agritechnica v SRN, od té doby se stroj prezentoval na řadě dalších výstav po celé Evropě. Zájemci o tuto modelovou řadu se konečně dočkali sériové výroby, a to obou verzí CL i HS. Jde o čtyřválcové stroje s výkony 75 koní s motory DEUTZ. Verze CL je jednoduchým mechanickým strojem s převodovkou 12/12, verze HS přináší větší komfort obsluze díky převodovce s rozsahem rychlostí 24/12 a s maximální rychlostí 40 km/h. Převodovka je vybavena dvoustupňovým násobičem krouticího momentu a elektrohydraulickým reverzorem umožňujícím změnu směru jízdy při zatížení. Zvedací síla modelu CL je 2400 kg, HS uzvedne až 3300 kg, což je nadstandardní výkon u traktorů této třídy.

Design vychází z konceptu italského studia Pininfarina, které je známé svou prací pro ikonické vozy značky Ferrari nebo Alfa Romeo. Prvotním impulsem ke spolupráci se studiem byl záměr vytvořit produkt se silnou estetickou hodnotou, který bude podtrhovat sílu a dynamiku strojů Zetor. Tento koncept – Zetor by Pininfarina – byl v roce 2015 s velkým úspěchem představený na veletrhu zemědělské techniky v Hannoveru.

Nový design má silnou estetickou hodnotu. Negativní sklon kapoty, dominantní tvarování masky, umístění a tvar světlometů, či přesunutí loga Zetor do středu masky vytváří jedinečný pronikavý dojem. Opomenout nesmíme ani zadní světla stroje, která jsou elegantně zasazena do blatníků a vytvářejí ladný a ucelený dojem. Nový tvar střechy má i praktický přínos v podobě lepšího výhledu z kabiny stroje.

 
Publikováno: 25. 7. 2018 | Počet přečtení: 280