ZAT AMPER 2019

Kopulové kamery s rozlišením 4K pro náročné prostředí

Dvě nové pevné kopulové kamery společnosti Axis disponují mnohapixelovým rozlišením a jsou určené pro zajištění spolehlivého provozu i za nepříznivých světelných podmínek a v náročných prostředích. Proto jsou vhodné pro dohled v kritických infrastrukturách, letištích, nádraží apod.

 

Obě kamery využívají snímací prvky špičkové kvality o průměru 1/2" a nejnovější vyspělé technologie pro zpracování obrazu, přičemž model AXIS Q3518-LVE má rozlišení 4K a model AXIS Q3517-SLVE je z nerezové oceli a jeho rozlišení je 5 MP při snímkové frekvenci 30 fps. Oba modely nabízejí vynikající kvalitu obrazu i v nepříznivých světelných podmínkách. Na kvalitě obrazu se podílí podpora technologií OptimizedIR (optimalizovaní infračervené přisvícení), Forensic WDR (široký dynamický kontrast s parametry pro soudní dokazování) a Lightfinder. Kamery rovněž podporují oceňovanou kompresní technologii Zipstream, která zajišťuje, že důležité detaily ve video záznamu zůstanou zachovány, zatímco požadavky na šířku přenosového pásma a ukládání dat se minimalizují v průměru o 50 % nebo více.

Odolné kamery spolehlivě fungují i v nejdrsnějších podmínkách a extrémních teplotách v rozsahu od -50 do +60 °C. Model AXIS Q3517-SLVE má navíc tělo z nerezové oceli používané v námořnictví, které má vysokou odolnost proti korozivním účinkům soli, čisticích prostředků a dalších chemikálií.

Třída ochranného krytí kamer je IK10+ a navíc byly testovány na odolnost vůči nárazům o síle 50 joulů. Umějí nárazy i detekovat a poslat alarmové hlášení, pokud k nim dojde. Díky elektronické stabilizaci obrazu dokážou dodávat stabilní video i tehdy, jsou-li vystaveny značným otřesům.

 
Publikováno: 11. 7. 2018 | Počet přečtení: 204