Ceratizit SPS AMPER 2019

Nový projekt pro firmy - sdílení elektromobilů

Skupina Auto Palace společně s energetickou skupinou innogy ČR zahájila pilotní fázi projektu Flexiauto na pronájem a sdílení elektromobilů firmám pro potřeby jejich zaměstnanců. Klientům bude po podpisu smlouvy poskytnut elektromobil, nabíječka a vybavení pro sdílení.

 
Příštích šest měsíců a vzorek patnácti aut v patnácti firmách rozhodnou o dalších investicích. Prvním klientem služby Flexiauto je velkoobchodní řetězec Makro.

„Aby se elektroauto vyplatilo, musí jezdit. Proto našim partnerům nabízíme elektromobil s kompletním vybavením, které umožní využití pro služební i soukromé jízdy, dvacet čtyři hodin denně. Jde o výraznou zaměstnaneckou výhodu určenou zejména pro mladou generaci zaměstnanců, kteří neradi čekají a vše řeší on-line. Navíc s elektromobilem mohou parkovat v modrých zónách zdarma,“ uvedl Pavel Špaček, produktový manažer ze společnosti innogy Energie.

Elektromobil je k dispozici nepřetržitě a Auto Palace Group zajišťuje jeho údržbu, servis a čištění. Aktuálně je v nabídce model Volkswagen e-up! v černé barvě. Na přání klienta mohou být poskytnuty rovněž modely Renault Zoe nebo BMW i3. Nabíječku instaluje innogy přímo v objektu firmy.

„Službu carsharingu vidíme jako příležitost inovovat náš současný byznys autopůjčovny a vstoupit na trh elektromobility. Oproti standardní půjčovně nebo carsharingu z ulice nabízíme prémiovou službu. Pronájemce se o nic nestará, vše přebíráme my, ať už jde o údržbu nebo nabíjení. Pilotní projekt je určený pro firmy z Prahy,“ sdělil Ondřej Prejzek, Business Development and Innovation Director z mezinárodní skupiny AutoBinck, pod kterou v ČR patří prodejny se značkou Auto Palace.

Dvouměsíční zkušební provoz přímo v innogy ukázal, že v porovnání s vozem poskytnutým zaměstnancům na operativní leasing najezdí Flexiauto třikrát více kilometrů. Navíc odpadají náklady na údržbu. Provozní náklady jsou přibližně na dvou třetinách a parkování je výrazně levnější, neboť např. v modrých zónách může Flexiauto stát zdarma. Jeho vytíženost překročila 70 % a rezervace má až do konce prázdnin.
 
Publikováno: 4. 7. 2018 | Počet přečtení: 212