Mikrokanálové výměníky poprvé v Evropě

Jako první v Evropě uvádí na trh strojírenská firma HENNLICH mikrokanálové výměníky tepla. Výměníky dosahují stejných výkonů, jako klasické výměníky, jsou ale několikanásobně menší a lehčí. Využívají se především v mobilní technice, medicíně, letectví, laserových zařízeních, ale i v chemickém průmyslu.

 

„Jsme specialisté na průmyslové výměníky, které v České republice dlouhodobě dodáváme. Možnosti mikrokanálových výměníků nás ale ohromily. Jejich technické řešení a vlastnosti je předurčují k širokému využití, např. pro kosmické technologie, ale i medicínskou techniku nebo e-mobilitu,“ říká Tomáš Holčák, vedoucí divize HENNLICH Energy strojírenské firmy HENNLICH.

Mikrokanálové výměníky tvoří tisíce mikrodesek svařených do kompaktního tvaru, který se vejde do jedné ruky. Ohromující jsou jejich vlastnosti. „Objem náplně je o 93 % nižší než u standardních výměníků se stejným výkonem. Hmotnost je o dvě třetiny nižší. Mají také šestkrát větší poměr teplosměnné plochy vůči zastavěnému prostoru,“ vyjmenovává Tomáš Holčák. Koeficient přestupu tepla je až 10 000 W/m2.K. Tlaková odolnost je pak až 30 MPa.

Tyto vlastnosti předurčují využití mikrokanálových výměníků v aplikacích, kde je důležitý malý zastavěný prostor a nízká hmotnost. „Jsme schopni poskytnout kompletní technickou podporu, návrh, dodávku i montáž,“ doplnil Tomáš Holčák.

Více ve videu: https://www.youtube.com/watch?v=nQmkTH19IJY&t=1s

 
Publikováno: 29. 5. 2018 | Počet přečtení: 287