Nitra skf expo

Nový online nástroj pro výběr těsnicích kroužků

Skupina Engineered Materials Group společnosti Parker Hannifin přichází s novinkou ve formě technického online nástroje. Jde o Nástroj pro výběr těsnicích kroužků, který kombinuje výběr materiálů a výpočet velikosti do jediného nástroje zajišťujícího spolehlivé výsledky. Je jednoduchý, rychlý a přesný.

 

Inovativní nástroj umožňuje navolit si materiály a velikosti těsnicích kroužků podle potřeb uživatele. Kombinace výběru materiálu a velikosti v jediném nástroji zajišťuje požadovanou účinnost těsnicího kroužku v příslušném použití a spolehlivé výsledky. Navíc umožňuje zvolit mezi metrickými nebo imperiálními (palcovými) jednotkami.

Nástroj kombinuje širokou řadu těsnicích materiálů s výpočetní platformou pro těsnicí kroužky. Výběr materiálů bere v úvahu provozní teploty, kapaliny působící na těsnění, skupinu polymerů a tvrdost těsnění, ale také požadované certifikace a normy.

Zvolené informace o materiálech jsou následně vloženy do skutečného výběru těsnicího systému. V tomto kroku nástroj uživateli nabízí rozsáhlé možnosti volby parametrů těsnicího systému jako jsou koeficienty tepelné roztažnosti těsnění a součástí, objemové změny těsnění a výrobní tolerance součástí.

Při vývoji nástroje pro výběr těsnicích kroužků byla cílem kromě spolehlivých výsledků maximální uživatelská přívětivost. Logická a jasně uspořádaná tříkroková struktura rozdělena do hlavních částí „Nástroj pro výběr pracovních podmínek a materiálu“, „Nástroj pro výběr velikosti“ a „Poznámky”, které si lze ukládat pro pozdější znovupoužití, zaručuje snadné používání. Nástroj je dostupný na: www.parker.com/o-ring-selector.

 
Publikováno: 16. 4. 2018 | Počet přečtení: 245