Nitra skf expo

Joint venture - Continental a Osram

Společnosti Continental a Osram úspěšně završily svá jednání o vytvoření joint venture Osram Continental GmbH. Výsledkem je podnik, v něm drží oba partneři 50% podíl a který si klade za cíl spojit znalosti firem Continental a Osram v oblastech osvětlení, ovládání světel a elektroniky.

 
Zahájení činnosti nové společnosti je naplánováno na druhou polovinu roku 2018, jakmile budou dokončeny všechny nezbytné kontrolní procesy vyplývající ze spojení obou firem.

„Chceme se aktivně podílet na technologických proměnách v oblasti osvětlení pro automobilový průmysl a vyvinout ještě více inovativní a pokročilá řešení pro světelnou techniku. Nový joint venture nám pomůže vytvořit podmínky pro další rozvoj díky spojení našich znalostí o softwaru a elektronice se zkušenostmi Osramu v oblasti osvětlení pro automobily. Budeme tak schopni nabídnout našim zákazníkům bezkonkurenční portfolio produktů v oblasti osvětlení,“ řekl Andreas Wolf, šéf obchodní jednotky Karoserie & Zabezpečení společnosti Continental.

„Digitalizace přináší nové možnosti v oblasti osvětlení automobilů a také příležitosti, které chceme společně s firmou Continental využít. Díky našemu spojení získáme ještě výhodnější pozici pro další rozvoj inovací v těsné spolupráci s dalšími subjekty v automobilovém průmyslu. Cílem je hlubší propojení osvětlovací techniky, senzorů a palubní elektroniky, abychom mohli vyvinout zcela nové typy pokročilého osvětlení v jednom modulu se senzory a dále světelnou komunikaci mezi řidičem, ostatními účastníky silničního provozu a okolím vozidla,“ vysvětlil Hans-Joachim Schwabe, šéf divize Speciálního osvětlení společnosti Osram.

Nový společný podnik bude mít sídlo v oblasti Mnichova, ale působit bude globálně, aby se mohl přizpůsobit rychlým vývojovým cyklům různých zákazníků v místě jejich působení. Portfolio výrobků bude zahrnovat osvětlovací moduly na bázi polovodičů, jako jsou přední nebo zadní světlomety LED, laserové osvětlovací moduly nebo řídicí jednotky světel.
 
Publikováno: 13. 4. 2018 | Počet přečtení: 266