Nitra skf expo

Mazak představí chytrou továrnu iSMART Factory

Ve dnech 24. a 25. dubna se v Technologickém centru společnosti Mazak v Jažlovicích u Prahy představí koncept japonského výrobce obráběcích strojů pro novou průmyslovou éru. A také nový ředitel českého zastoupení této značky. Zájemci se mohou registrovat na: www.mazakeu.cz nebo na emailu: vkvetenska@mazak-ce.cz

 
Na semináři s názvem Mazak iSMART Factory bude prezentován inteligentní systém řízení výrobních procesů, který umožňuje synchronizovat stroje, materiály a data, aby efektivně reagovaly na změny výroby a na širokou škálu požadavků zákazníků. Podle organizátorů by měl firmám poskytnout odpověď na otázky, např.: jak zvýšit produktivitu práce, jak dosáhnout udržitelnosti, jak zvýšit dohled v reálném čase či jak představit rychleji nové produkty.

Řešení iSMART Factory zaměřené na koncept Průmysl 4.0, které předznamenává továrnu budoucnosti, je založeno na sofistikovaném sběru dat a jejich analýze a uchovávání. K tomu slouží řada specializovaných nástrojů pro monitoring sítě a analýzu dat nasbíraných za provozu, jako je např. SMOOTH MONITOR AX - software k využití monitorování výroby a k analýze získaných informací o provozních parametrech strojů či systém alarmu upozorňující na nestandardní situace a stavy signalizující hrozící rizika, které mohou ovlivnit hladký průběh výrobního procesu. Nezapomíná se samozřejmě ani na účinné zabezpečení sítě propojující stroje a zařízení ve výrobě - k tomu je určena např. platforma pro vysoké zabezpečení sítového rozhraní s označením Mazak iSMART BOX. Součástí semináře budou i praktické živé ukázky řešení Mazak iSMART Factory na strojích Quick Turn 200MSY, QT-COMPACT 300MSL, VTC-530C a Variaxis i-600 a technologií pro moderní obrábění.

Kromě prezentace řešení Mazak a partnerů akce: Walter a technology support a jejich produktových novinek, se při příležitosti technologického semináře představí i nový ředitel českého zastoupení značky Mazak, který byl jmenován do funkce Branch Manager a bude odpovědný za působení společnosti na českém a slovenském trhu - své funkce se ujme od května letošního roku. Před nástupem do služeb společnosti Yamazaki Mazak studoval na univerzitě v Tampere ve Finsku, kde získal magisterský titul v oboru mechatroniky a automatizační techniky. Posledních 15 let své kariéry působil na vrcholových manažerských pozicích v ABB.
 
Publikováno: 11. 4. 2018 | Počet přečtení: 281