Ceratizit SPS AMPER 2019

Špičková laboratoř vznikla v Brně

Honeywell otevřel ve svém brněnském Centru výzkumu a vývoje HTS (Honeywell Technology Solutions) unikátní zkušební laboratoř zaměřenou na testování osobních ochranných pracovních prostředků a prostředků kolektivní ochrany pro práci ve výškách. Jde o jednu z největších laboratoří HTS na světě.

 
Do nové laboratoři o rozloze 193 m² firma investovala přes 15 mil. Kč a slouží k testování širokého portfolia produktů určených k ochraně při práci ve výškách. Na speciální pádové věži mohou odborníci simulovat např. pády pracovníka z výšky a testovat odolnost postrojů, karabin, lan nebo brzd. Trhačka, unikátní drážkové kotvicí pole a další specializované konstrukce a zařízení zase umožňují testovat odolnost bariér nebo kotvení na střechy a mosty.

„Pád představuje pro pracovníky, kteří se pohybují ve výškách, nejčastější riziko. Díky nové laboratoři můžeme nyní testovat a certifikovat celé portfolio produktů ochrany proti pádu stejně jako prototypů nových bezpečnostních prvků. Vedle špičkových nástrojů pro design ve virtuálním prostředí máme nyní možnost ověřit funkčnost složitých ochranných systémů v simulovaném prostředí. Oproti realitě jsou zde simulovány podstatně náročnější podmínky, což je z hlediska bezpečnosti lidí absolutní nutnost,“ říká Jiří Tomíček, generální ředitel společnosti Honeywell Technology Solutions v ČR.

V nové laboratoři se bude vyhodnocovat efektivita výrobků zabraňujících pádu, měřit odolnost při pádu a pevnost různých součástí ochranných zařízeních. Inženýři zde budou mít také možnost testovat a analyzovat prototypy výrobků z lehčích, pevnější a pružnějších materiálů, a také propojené systémy využívající software, které zaměstnancům poskytují ještě vyšší úroveň bezpečnosti.

„V laboratoři můžeme otestovat širokou škálu simulací a za extrémních podmínek zjistit, zda naše výrobky odolají i nejnáročnějším situacím. Patří sem testy, které vytvářejí síly srovnatelné s lokomotivou nákladního vlaku nebo 5násobkem přetížení působící na astronauty při startu kosmické lodi," uvedl Petr Gratz, ředitel divize SPS společnosti Honeywell.

V rámci průmyslové bezpečnosti zajišťuje Honeywell komplexní řešení, která pomáhají organizacím spravovat bezpečnost na pracovišti, včetně osobních ochranných pomůcek pro ochranu zraku, sluchu a hlav pracovníků, ochrany dýchacích cest, softwaru a monitorů hořlavých a toxických látek.
 
Publikováno: 29. 3. 2018 | Počet přečtení: 241