expo ZAT AMPER 2019

Prototyp inteligentní pneumatiky

Společnost Goodyear představila na autosalonu v Ženevě svůj nejnovější pokrok v podobě prototypu inteligentní pneumatiky. Jde o kompletní informační systém, který zahrnuje vlastní pneumatiku, sensory a cloudovou výpočetní kapacitu, jenž se společně podílejí na komunikaci s operátory vozového parku v reálném čase prostřednictvím mobilní aplikace.

 

Prototyp inteligentních pneumatik umožňuje kontinuální připojení a sdílení dat v reálném čase, které je předpokladem optimálního využití pneumatik v zájmu bezpečné a úsporné jízdy a co nejdelší doby jejich provozuschopnosti.

Senzory pneumatik poskytují spolu s informacemi z vozidla a informacemi z dalších nezávislých zdrojů v reálném čase data potřebná pro chráněné algoritmy společnosti Goodyear. Díky těmto algoritmům se informace o identitě pneumatiky a jejím stavu - včetně opotřebení, teploty a tlaku - průběžně aktualizují a sdílí se správcem vozového parku.

„Aktuální zatížení pneumatiky a informace o jejím opotřebení mohou v reálném čase signalizovat, že pneumatika bude pro prodloužení své životnosti a udržení hospodárného provozu a výkonnostních ukazatelů vyžadovat údržbu. Tento způsob proaktivní údržby operátorům dovoluje přesně identifikovat a řešit potenciální problémy s pneumatikami a provozuschopností ještě dříve, než skutečně nastanou,” řekl Chris Delaney, prezident společnosti Goodyear v Evropě.

Sdílená mobilita je na vzestupu, protože uživatelé si přejí nižší náklady a vyšší pohodlí. V roce 2015 se sdílené kilometry ve světě podílely na celkovém počtu ujetých kilometrů již 4 procenty. A toto číslo by se do roku 2030 mělo podle odhadů zvýšit až na 25 %.

 
Publikováno: 8. 3. 2018 | Počet přečtení: 382