Ceratizit AMPER 2019

Hiwin chystá nové produkty

Dodavatel lineární techniky, společnost Hiwin, dosáhl v loňském roce obrat ve výši 332 mil. korun. Ve srovnání s předchozím rokem jde o 16,1% navýšení. Významný podíl na ekonomickém výsledku má i export (26 %) do zemí východní a jižní Evropy.

 

Nejprodávanější produktovou skupinou z portfolia firmy bylo lineární vedení s 62,4% podílem na tržbách. Na druhém místě byly kuličkové šrouby (14,6 %) a pak aplikace na bázi lineárních motorů s 11,6% podílem. Dobré ekonomické výsledky umožnily v uplynulém roce v brněnské centrále firmy vznik čtyř nových pracovních míst.

„V letošním roce se zaměříme především na polohovací víceosé systémy a lineární moduly KK. Představíme také nové válcované šrouby a roboty HIWIN nové generace,“ řekl Ing. Pavel Cach, výkonný ředitel společnosti HIWIN.

Očekává se růst prodeje v produktové skupině lineárního vedení CG, která byla uvedena na trh v loňském roce. Toto lineární vedení nabízí řešení s krycím páskem na kolejnici, které najde uplatnění v silně znečištěném prostředí, proto se hodí např. pro obráběcí stroje nebo stroje na zpracování dřeva. V centru pozornosti budou také kompaktní polohovací moduly KK s kuličkovými šrouby, které jsou integrovány do samotného těla modulu, a také lineární osy řady LMU pro aplikace náročné na dynamiku a výslednou přesnost pohonu s ohledem na hmotnost polohovaného břemene. Zajímavé jsou také kompaktní moduly HM s ozubeným řemenem pro manipulaci a automatizaci.

Mezi novinky pro letošní rok patří nové válcované šrouby (v rozměrech 16 × 10, 12 × 10 a 12 × 5) nebo nové produkty pro polohovací systémy. Ve druhé polovině roku bude nabídka rozšířena o roboty nové generace pro průmyslovou automatizaci.

 
Publikováno: 7. 3. 2018 | Počet přečtení: 290