Ceratizit AMPER 2019

Českému trhu v oblasti kyberbezpečnosti nadále kraluje Eset

Další úspěšný rok má za sebou česká pobočka společnosti Eset, která vyvíjí bezpečnostní řešení pro domácí i firemní IT. Podle prvních neauditovaných výsledků dosáhla v loňském roce celkového obratu 354 mil. Kč a už druhým rokem po sobě tak překonala 350milionovou hranici a je tak jedničkou na českém trhu v oblasti kyberbezpečnosti.

 
„Z výsledků máme velkou radost. Jsou pro nás potvrzením dlouhodobé kvality širokého portfolia našich bezpečnostních produktů i vysoké úrovně služeb, které zákazníkům poskytujeme,“ říká Juraj Ferenc, ředitel české pobočky společnosti. V loňském roce firma na českém trhu úspěšně představila nové verze produktů pro domácí uživatele všech hlavních platforem včetně rebrandovaného produktu Eset Internet Security a nově integrovaného řešení pro šifrování Eset Endpoint Encryption. Mezi firemními řešeními byl ze strany uživatelů mimořádně vysoký zájem o produkty Eset Secure Authentication a již zmíněný Eset Endpoint Encryption. Právě tento nástroj pro šifrování zajímal firemní zákazníky zejména v souvislosti s opatřeními přijímanými v rámci požadavků plynoucích z GDPR.

Firma dále roste v segmentu firemních zákazníků, letos rozšiřuje oddělení zákaznické i technické podpory a kromě nárůstu prodejů produktů pro šifrování plánuje i představit nové cloudové řešení.

Eset, který si letos připomíná výročí 30 let od vzniku prvního bezpečnostního řešení, je největším poskytovatelem bezpečnostních produktů na českém trhu. Hlavní skupinou zákazníků jsou firemní klienti, domácnosti představují přibližně 30 % obratu společnosti. Nicméně neméně dobře si vede Eset i v globálním srovnání, kde je jednou z pěti největších firem působících v oblasti IT bezpečnosti - její produkty používá přes 110 milionů uživatelů.
 
Publikováno: 7. 3. 2018 | Počet přečtení: 288