Ceratizit AMPER 2019

RegioJet instaluje do autobusů nejvýkonnější wi-fi

Společnost RegioJet zahájila instalaci nové technologie pro příjem internetu ve svých autobusech. Ta podle realizovaných měření představuje absolutní špičku na trhu a poskytuje vysoce silný a stabilní příjem internetového signálu v průběhu celé cesty.

 

Technologie skládá příjem datového signálu od více operátorů - podobně, jako je tomu v případě vlakových spojů RegioJet. Tím zajišťuje průběžnou vysokou stabilitu a kvalitu internetového připojení pro zákazníky. Aktuálně byla instalace nové technologie wi-fi realizována u přibližně 40 autobusů a bude pokračovat dál.

Pilotní provoz s kapacitou 59 míst

RegioJet rovněž zahájil pilotní provoz prvního autobusu Irizar i8 s přepracovaným uspořádáním sedaček - nabízejícím cestujícím ještě více místa. „Aktuálně nasazujeme tento autobus na trasu Praha - Brno - Bratislava a zpět. Autobus má celkem kapacitu 59 míst (oproti původním 63) a nabízí konfiguraci sedaček se třemi velikostmi roztečí“, říká Marcela Hamříková, obchodní ředitelka autobusové dopravy RegioJet.

Autobus nabízí cestujícím interiér s následujícím uspořádáním sedaček:

1) Na straně řidiče - je to v celé délce rozteč 855 mm

2) Na straně stevard - výstupní dveře - je to největší rozteč 930 mm

3) V části výstupní dveře - zadní část pak původní rozteč 780 mm

Aktuálně je tento autobus nasazen do pilotního provozu, po vyhodnocení zkušeností z provozu takto upraveného autobusu bude rozhodnuto o případné úpravě dalších autobusů.

Rozšíření sezónních spojů

Už od března zrychlí autobusové spoje RegioJet mezi Prahou / Brnem a Vídní centrem – a to o deset minut. Zrychlení přichází po otevření další části dálnice mezi Brnem a Vídní na rakouské straně v závěru loňského roku.

I v letošním roce bude RegioJet během letní sezóny provozovat autobusové spoje na Chorvatskou riviéru. Po loňském úspěšném provozu plánuje RegioJet nárůst rozsahu provozu linky až o 100 %

K víkendovému páru autobusových spojů přibude další frekvence uprostřed týdne - v úterý do Chorvatska a ve středu zpět. Linka se tedy rozšíří na dvojnásobný počet spojů - současně RegioJet počítá také s posilováním spojení - stejně jako v loňském roce, kdy na lince jezdily dva autobusy.

Rozšíření spojů chystá RegioJet také na trasách do Ženevy, Lyonu a také do Berlína respektive Hamburku.

 
Publikováno: 6. 3. 2018 | Počet přečtení: 265