expo

První malé SUV na elektrický pohon

Automobilka Hyundai představila zcela nový model Kona Electric, který je nejnovějším členem rodiny ekologických vozidel značky. Jde o automobil, který kombinuje karoserii a vlastnosti SUV s elektrickou mobilitou. Silné stránky SUV s výkonem a výhodami elektrického pohonu.

 
Hyundai je první automobilovou značkou v Evropě, která nabízí malé SUV se zcela elektrickým pohonem. Uvedla na trh první velkosériově vyráběné vozidlo s palivovými články, ix35 Fuel Cell, a nedávno představila jeho nástupce, nové NEXO. Model IONIQ je navíc prvním automobilem, nabízeným se třemi různými druhy elektrifikovaného poháněcího ústrojí v jedné karosářské variantě. IONIQ je jedním z nejvíce oceňovaných ekologických automobilů v Evropě, který se může pochlubit řadou prestižních ocenění.

Kona Electric umožňuje kombinovat dva nejrychleji rostoucí automobilové trendy – elektrifikaci a styl SUV. Od konvenčního modelu přebírá progresivní design a charakter automobilu, který dojede kamkoli. Zcela elektrická verze odráží individuální životní styl moderních zákazníků, kteří profitují z mimořádného potěšení z jízdy a minimálního vlivu elektromobilu na životní prostředí. Zcela nová platforma modelu umožňuje prostorově nenáročné uložení sady akumulátorů, které neubírá interiéru na prostornosti.

Kona má v nabídce dvě různé verze poháněcího ústrojí, včetně jednoho z nejvýkonnějších elektromotorů. Verze s dlouhým dojezdem umožňuje překonat vzdálenost až 470 km na jedno nabití a poskytuje nejvyšší výkon 150 kW. Základní verze s kapacitou akumulátorů 39,2 kWh má dojezd 300 km a její elektromotor dosahuje nejvyššího výkonu 99 kW. Díky 395 Nm okamžitě dostupného točivého momentu dovede zrychlit z 0 na 100 km/h za 7,6 s.

Nevšedním prvkem výbavy je ovládací modul elektronického voliče provozních režimů, který umožňuje intuitivní ovládání elektrického poháněcího ústrojí. Nastavitelný systém rekuperace kinetické energie umožňuje řidiči měnit intenzitu brzdění rekuperací pomocí páček za volantem. Systém v případě potřeby získává zpět ještě větší množství energie. Výhodou pro řidiče je také 7palcový panel, který zobrazuje důležité provozní informace, a navíc i kombinovaný průhledový displej, zobrazující příslušné provozní informace přímo v zorném poli řidiče.
 
Publikováno: 5. 3. 2018 | Počet přečtení: 287