expo ZAT AMPER 2019

QHERO - studentský projekt Porsche ČR

Více než tři stovky studentů se zapojilo do projektu s názvem QHERO, který v listopadu loňského roku odstartovala společnost Porsche Česká republika s cílem podporovat školy a studenty automobilového zaměření. Největší importér automobilů do Česka se tímto krokem rozhodl motivovat studenty k aktivnímu zájmu o obor a praxi.

 

Unikátní vzdělávací projekt QHERO pomáhá formovat novou generaci vzdělaných lidí, kteří chtějí svoji profesní kariéru spojit s automobilovou branží.

„Zájem studentů i pedagogů nás příjemně překvapil. V tuto chvíli se do projektu zapojily již více než tři stovky studentů a téměř stovka pedagogů,“ hodnotí první měsíce projektu Franz Pommer, jednatel společnosti Porsche ČR.

Stejně jako práce v servisní síti koncernu VW dnes vyžaduje vysoce sofistikované přístupy a technologie, tak i projekt QHERO motivuje studenty prostřednictvím originální mobilní aplikace QHERO. Ta umožní studentům transparentně sbírat za své výkony ve škole a při praxi body, které pak mohou vyměnit za různé atraktivní odměny spojené se značkami VW, Audi, Seat a VW Užitkové vozy. „Studenti ze středních odborných učilišť v Novém Strašecí, Berouně a Brně již za své výsledky ve škole i během odborné praxe, která probíhá v autorizovaných servisech koncernu VW, získali první pěkné odměny z našich značkových butiků,“ uvádí F. Pommer. Praxi studenti absolvují pod vedením vedoucích servisů ve společnostech AMOND Kladno, Autosalon Klokočka Praha a Porsche Inter Auto Brno.

Důležitou součástí projektu je vzdělávání pedagogů, kteří se díky specialistům z oblasti After Sales seznamují s nejnovějšími trendy ve vývoji technologií a opravárenských procesů koncernu. Ve čtyřech termínech experti proškolili na aktuální produkty a technologie celkem 75 pedagogů.

Importér a servisní partneři spolupracují v rámci projektu se školami i v dalších oblastech. Podílí se na dnech otevřených dveří škol, kde se zájemci o studium mohou seznámit nejen se školami a učebními plány ale také s nejmodernější opravárenskou technikou a technologiemi. Oceňovanou součástí těchto akcí jsou prezentace nových vozidel koncernu VW, které zapůjčují autorizovaní servisní partneři, zapojení do projektu.

QHERO spolupracuje rovněž na přípravě již na 24. ročníku celostátní soutěže Autoopravář junior, která proběhne 26.-28. března v Mladé Boleslavi. Porsche ČR do soutěže, kde se utkají nejlepší studenti z oboru automechanik, autotronik, autokarosář a autolakýrník, věnuje nejen ceny pro účastníky, ale podílí se také na přípravě teoretických testů. Jejich specialisté servisní sítě se zapojí také jaké trenéři a komisaři u praktických zkoušek.

 
Publikováno: 1. 3. 2018 | Počet přečtení: 328