Ceratizit AMPER 2019

První SUV kabriolet VW

Značka Volkswagen uvede v rámci velké modelové ofenzivy na trh své první otevřené SUV. Nový kabriolet vznikne na základě modelu T-Roc a bude vyráběn od prvního pololetí 2020 v Osnabrücku. Společnost tímto rozhodnutím navazuje na úspěšnou historii kabrioletů, vyráběných v Osnabrücku, a potvrzuje zachování pracovních míst.

 
Dr. Herbert Diess, předseda představenstva značky Volkswagen, k tomu říká: „Volkswagen upevňuje své postavení v kategorii SUV. Již dnes stanovuje T-Roc nová měřítka v segmentu kompaktních SUV. S kabrioletem rozšíříme nabídku o mimořádně emocionální variantu. Závod Osnabrück tak má pro budoucnost dobré perspektivy.“

Automobily kategorie SUV v současnosti zásadním způsobem přispívají k růstu největší značky koncernu. Tiguan byl v roce 2017 se 720 000 dodanými vozy jedním z deseti nejprodávanějších vozidel na světě a patří mezi trojici nejúspěšnějších SUV. Volkswagen hodlá do roku 2020 rozšířit svou globální nabídku SUV na 20 modelů. Přibližně 40 % prodaných vozů VW má pak připadat na SUV. Volkswagen ještě více upevní své postavení v segmentu kompaktních SUV novým kabrioletem na základě modelu T-Roc. Investicí do výroby nového kabrioletu, přesahující 80 milionů eur, dojde v Osnabrücku k rozsáhlé modernizaci výrobních technologií, montáže a logistiky. Po zahájení výroby se počítá s objemem výroby až 20 000 vozidel za rok.

Volkswagen uvede s novým kabrioletem otevřenou karosářskou variantu do segmentu kompaktních SUV, který v současnosti dosahuje mimořádně silného růstu. Volkswagen tak navazuje na svou téměř 70letou tradici výroby kabrioletů.

Volkswagen Osnabrück GmbH zaměstnává v současnosti 2300 pracovníků, kteří na třech montážních linkách vyrobili v roce 2017 více než 76 000 vozů. V současnosti vyjíždějí z bran závodu modely Volkswagen Tiguan a Porsche Cayman. Volkswagen Osnabrück navíc zajišťuje lakování karoserií pro část vyráběných vozidel Škoda Fabia. Od založení společnosti Volkswagen Osnabrück GmbH v roce 2011 bylo vyrobeno více než 280 000 vozidel.
 
Publikováno: 27. 2. 2018 | Počet přečtení: 282