Ceratizit AMPER 2019

Březen, do cloudu vlezem…

Zatímco dříve byl březen tradičně měsícem knihy, doba pokročila a s nástupem nových technologií vstupujeme do prvního z jarních měsíců ve znamení cloudu. Právě tomuto tématu je totiž věnována konference, kterou připravila společností Best Online Media ve spolupráci s magazínem BusinessIT.

 

Třetí ročník odborné IT konference na téma Cloud computing v praxi proběhne ve čtvrtek 1. března 2018 v konferenčním centru Vavruška, v paláci Charitas na Karlově náměstí v Praze. Konference o trendech v oblasti cloud computingu i letos nabídne odpovědi na aktuální a často řešené otázky, se kterými se lze setkat při plánování i realizaci přechodu do cloudu nebo při využívání či provozování cloudových řešení - informace o konkrétních možnostech využívání cloudů a řešení vybraných otázek souvisejících s provozem IT infrastruktury. Co cloud firmám přináší a jak ho využívají? Jak řeší možné problémy?
Cloud computing je mezi firmami stále populárnější, jeho využívání je dnes pro řadu firem už naprostou samozřejmostí a zájem o něj neustále roste. Jen výdaje na služby veřejných cloudů letos celosvětově vzrostou na 160 miliard amerických dolarů, meziročně téměř o čtvrtinu. A podobně intenzivní růst je očekáván i v dalších třech letech. Tomu odpovídají i aktuální čísla z trhu: Zatímco výdaje na tradiční IT infrastrukturu loni poklesly o 2,6 %, výdaje na infrastrukturu cloudu vzrostly o 20,9 %. 65,3 % těchto výdajů přitom míří do veřejných cloudových datových center. Plyne to (stejně, jako úvodní údaj o celkových investicích do služeb veřejných cloudů) z aktuálních údajů analytiků IDC. Ti rovněž očekávají, že se již v roce 2019 srovnají celkové výdaje na klasickou a cloudovou IT infrastrukturu, poté už budou převažovat ty do cloudu.

Růst zájmu o cloud a cloudové služby je patrný i v ČR a konference nabídne účastníkům přehled důležitých trendů v oblasti cloud computingu. Řeč tak bude mj. o tom, jak si zjednodušit přechod do cloudu, jak cloud pomáhá při řešení projektů IoT nebo GDPR, jak lze cloud pojmout nově, jak jej lze využít pro snadné zálohování dat nebo třeba jak integrovat AWS s on premises IT prostředím.

Hlavními tematy konference jsou:

- Aktuální trendy v oblasti cloudu a cloudových řešení

- Moderní cloudové služby

- Infrastruktura současných cloudů

- Jak na efektivní využití cloudu

- Nástrahy cloudových řešení a jak se jim vyhnout Více informací o konferenci najde na: Cloud computing v praxi

 
Publikováno: 26. 2. 2018 | Počet přečtení: 287