Ceratizit AMPER 2019

Varroc se chlubí novým vývojovým centrem a technologii Surface

Společnost Varroc Lighting Systems, která se řadí mezi světovou špičku v oblasti vnějšího osvětlení automobilů, otevřela Vývojové centrum světelné techniky. V tomto ostravském centru pracuje přes 100 zkušených mechanických konstruktérů, elektroniků a specialistů na optiku. Vyvíjí se zde konstrukce těch nejmodernějších osvětlovacích systémů současnosti.

 

Moderní světlomety vyžadují stále vyspělejší elektroniku, proto ostravské Vývojové centrum světelné techniky patří k těm nejmodernějším takto specializovaným pracovištím v České republice. Součástí aktuálního rozšíření centra o více než 200 % je i elektronická dílna s antistatickým prostředím (ESD). Díky investici do nových prostor s celkovou rozlohou 1500 m2 významně posiluje zázemí nejen pro své stávající expertní týmy, ale cílem je přilákat další specialisty. „Počátky ostravského centra spadají do roku 2012, kdy tým sedmi inženýrů pracoval na prestižní zakázce pro automobilku Bentley. Kvalita týmu a dosažené výsledky přesvědčily i další zákazníky, např. Škoda Auto nebo Volkswagen. V současnosti je ostravské centrum mimořádným vývojovým a konstrukčním pracovištěm s globálním dosahem. A právě díky rozšíření se otvírá zcela mimořádná příležitost skvělé kariéry pro talenty z řad mechaniků, optiků a elektronických inženýrů,“ láká nové kolegy Todd C. Morgan, viceprezident globálního vývoje produktů Varroc Lighting Systems, a dodává: „Univerzitní prostředí Ostravy je ideální pro úzkou spolupráci se zdejšími univerzitami. Mladí inženýři mohou u nás využít skvělý Trainee program, který jim pomáhá se lépe připravit na budoucí zaměstnání. Ostravu považujeme za technologický hub ČR a jsme hrdí, že jsme přirozenou součástí tak inspirujícího prostředí.“

„Jednou z věcí, na kterou jsme v Moravskoslezském kraji pyšní, je titul ‚smart region‘, který jsme získali v minulém roce. Jsme otevření nejmodernějším technologiím a trendům a každý další krok k rozvoji kraje vítáme. Věřím, že i nové vývojové centrum Varroc přispěje ke změně celkového vnímání našeho regionu a že přiláká ty nejlepší vývojáře a posílí image kraje, který je inovativní a dynamický,“ řekl hejtman kraje Ivo Vondrák.

V průběhu slavnostního otevíracího ceremoniálu firma zároveň oficiálně představila nově vyvinutou a patentem chráněnou technologii Surface LED světel. Technologie kombinuje jemný vzhled OLED (organických světelných diod) s výkonností a flexibilitou klasických LED. Varroc díky této inovaci dokáže efektivně vyrábět světlomety a svítilny s osobitým designem a dát jim i další specifické funkce.

„Existuje zde silná touha, aby se při osvětlení exteriérů vozidel využívaly technologie OLED, ale náklady a technické komplikace zatím omezily využití pouze na několik vozidel prémiové třídy. Technologie Surface LED eliminuje tyto překážky, a dokonce přidává několik funkcí, které při využívání OLED zatím nejsou možné. Zpětná vazba od automobilek je navíc mimořádně pozitivní a již nyní vidíme mnoho nových oblastí využití,“ potvrzuje Todd C. Morgan.

 
Publikováno: 22. 2. 2018 | Počet přečtení: 305