Ceratizit AMPER 2019

Naslouchání hlasu stroje

Společnost Parker Hannifin zpřístupnila platformu Voice of the Machine (hlas stroje) pro všechny produkty a řešení segmentu Industrial Internet of Things (IIoT). Jde o centralizovanou platformou, která zajišťuje standardizaci u všech produktů, které splňují požadavky internetu věcí společnosti Parker.

 

S řešením Voice of the Machine si zákazník může být jistý, že jím vybrané komponenty z kategorie IoT budou interoperabilní, bezpečné, škálovatelné a snadno ovladatelné. Platforma Voice of the Machine je plně zaměřená na požadavky zákazníků. Podle individuálních přání si uživatel může vybrat mezi různými predikativními moduly a kombinovat je. Uživatelské rozhraní platformy je také volně konfigurovatelné.

Například systém správy dat řešení Voice of the Machine umožňuje současné sledování a porovnávání různých strojů v reálném čase nezávisle na jejich umístění. Platforma kromě toho umožňuje kompilaci různých procesů (získat a porovnávat lze např. historická data měření s aktuálními daty). Navíc je schopná okamžitě oznámit poruchy v systému a vytvářet protokol událostí, pomocí kterého mohou být archivovány a v případě potřeby znovu vyvolány všechny chybové zprávy.

Řešení výrazně zjednodušuje a zrychluje kontrolu stavu strojů a zařízení, a to při maximální bezpečnosti dat. Ke stroji lze připojit libovolné požadované snímače. Naměřená data jsou přenášena bezpečně do cloudu. Alternativně mohou být data zachycena a nahrána novým příručním diagnostickým přístrojem - Parker ServiceMaster Connect.

Funkce programovatelného alarmu upozorňuje uživatele na kritické stavy stroje nebo výrobního zařízení. Voice of the Machine tak přesahuje čistou analýzu aktuálního stavu - uživatel totiž může získat údaje pro prediktivní údržbu založenou na čase a podmínkách chodu zařízení. Okamžitě tak lze rozpoznávat poruchy, provozovatel jim může předcházet a vyhnout se drahým přerušením provozu. Vedle snížení výpadků přispívá také Voice of the Machine společnosti Parker ke zlepšení výkonu strojů. Výrobní výkon lze zvýšit při zachování konzistentní kvality. Zvyšuje se tak hodnota majetku, zlepšuje se spolehlivost a zvyšuje životnost strojního zařízení.

 
Publikováno: 22. 2. 2018 | Počet přečtení: 268