expo ZAT AMPER 2019

Nové SUV Seat bude Tarraco

O označení třetího SUV značky Seat rozhodli fanoušci. Celkem 146 124 fanoušků španělské značky ze 134 zemí, kteří se zúčastnili finálového kola ankety #SEATseekingName, rozhodlo, že nové SUV se bude nazývat Tarraco.

 
Toto označení obdrželo 51 903 platných hlasů (35,52 %). Na druhém místě skončil název Avila a třetí Aranda. Pro poslední Alboran se vyslovilo 12 907 hlasujících (8,83 %). Výsledky hlasování byly ověřeny nezávislým institutem EY.

Tarraco, stejně jako ostatní tři finálové návrhy, odpovídá hodnotám značky Seat a dokonale ladí s charakterem nového modelu. Současný název města zní Tarragona. Jako nejstarší římská osada na Pyrenejském poloostrově bylo toto město jednou z hlavních metropolí Hispánie v době Římské říše. Středozemské město se může pochlubit nejen bohatstvím kulturních, historických a architektonických památek, ale také mladistvým duchem. To jsou všechno hodnoty, s nimiž se Seat identifikuje a které vyzařují z vozidel této značky.

Název Tarraco je prvním označením modelu Seat, které bylo vybráno ve veřejném hlasování, a čtrnáctým španělským zeměpisným označením, použitým jako název modelu značky Seat. V roce 1982, před 36 lety, byl první model značky pojmenován po španělském městě Ronda. Od té doby dostalo název, inspirovaný španělskými zeměpisnými označeními, 12 dalších modelů: Ibiza, Malaga, Marbella, Toledo, Inca, Alhambra, Cordoba, Arosa, Leon, Altea a také dva nejnovější, Ateca a Arona.

Společnost s novým modelem Tarraco, velkým vozidlem s až 7 sedadly, pokračuje ve své dosud největší produktové ofenzivě a završuje svou nabídku v segmentu SUV, která již zahrnuje modely Ateca a Arona. Produktovou ofenzivu zahájilo v roce 2016 představení modelu Ateca. V roce 2017 následoval modernizovaný Leon, pátá generace modelové řady Ibiza a nový crossover Arona. Seat Tarraco bude uveden na trh koncem letošního roku.
 
Publikováno: 21. 2. 2018 | Počet přečtení: 339