Ceratizit AMPER 2019

Brzdy pro německé Metro z Třemošné

Brzdové komponenty pro 6vozové soupravy metra (celkem pro 24 souprav) začne dodávat třemošnický výrobce Dako-CZ v letošním roce. Aktuální zakázka je opcí na již dříve realizovanou dodávku, kdy Dako dodalo do Mnichova brzdy pro 21 těchto 6vozových souprav. Brzdové komponenty dodá firma pro soupravy platformy Inspiro společnosti Siemens s označením C2.

 
K první přejímce dojde v dubnu letošního roku, v květnu pak bude zahájena sériová výroba. Celková hodnota zakázky se pohybuje v řádu desítek milionů korun. „Se společností Siemens spolupracuje Dako-CZ již od roku 2004 a máme za sebou úspěšnou realizaci celé řady společných projektů, mezi něž patří metro v Kuala Lumpur, Rijádu, Oslu, Varšavě a také v Mnichově. Právě na tento projekt z nedávné doby díky uplatněné opci navazujeme. Jsme potěšeni tím, že nás světový výrobce dlouhodobě považuje za spolehlivého partnera a dodavatele,“ říká PhDr. Dagmar Matúšová, generální ředitelka společnosti Dako-CZ.

Soupravy metra s označením C2 získaly několik ocenění za design. Vývojově navazují na soupravy C1, nabízejí místo pro celkem 940 cestujících: 220 míst je k sezení, 720 k stání. Oproti svému předchůdci také soupravy C2 nabízejí více prostoru pro přepravu kočárků a invalidních vozíků. Změněn byl též design souprav a jejich vnitřní osvětlení, přičemž vnitřní části vozů jsou osazeny LED světly.

Dodávky brzdových komponentů budou zahrnovat pneumatické moduly, ventily protismyku N8.1, diferenciální ventily, ventily vzduchového vypružení, kohouty, sběrače, nouzové ventily, diagnostické přípojky, škrtiče, konektory a vzduchojemy. Zakázka bude kompletně realizována v letech 2018-2021.
 
Publikováno: 20. 2. 2018 | Počet přečtení: 291