Ceratizit AMPER 2019

Zelená elektřina pro elektromobilisty

Nový produkt od ČEZ Prodej „Elektřina pro dobíjení“ zaručuje elektromobilistům výhodné ceny elektřiny doma i na cestách a 100procentní jistotu, že spotřeba zákazníkovy domácnosti byla pokryta elektřinou z obnovitelných zdrojů.

 
„Díky Elektřině pro dobíjení bude mít elektromobil našich zákazníků energii, ať jsou kdekoli. Produkt v sobě kombinuje výhodnou elektřinu pro domácí dobíjení a čip, se kterým budou elektromobilisté čerpat energii bez omezení na kterékoli dobíjecí stanici ČEZ,“ říká Pavel Cyrani, ředitel divize ČEZ obchod a strategie. Další výhodou je, že uživatelé elektromobilů s tímto produktem chrání českou přírodu a přispívají ke zlepšování životního prostředí.

Ke každému vyúčtování dostanou certifikát zaručující, že veškerá elektřina spotřebovaná v jejich domácnosti pochází z obnovitelných zdrojů ČEZ. Čip lze využít v celé síti dobíjecích stanic Skupiny ČEZ, která je provozovatelem nejrozsáhlejší sítě dobíjecích stanic pro elektromobily v ČR. Nyní zahrnuje 41rychlodobíjecích stanic a 50 stanic normálního dobíjení a letos se jejich počet zvýší o dalších několik desítek.

Produkt Elektřina pro dobíjení je zároveň výhodný i finančně. Majitel elektromobilu ho totiž využije i pro pokrytí spotřeby v celé domácnosti. Oproti stávající standardní kombinaci služeb pro elektromobilisty vychází produkt „Elektřina pro dobíjení“ jako výhodnější. Například při spotřebě 10 MWh ušetří zákazník téměř 3 tisíce korun.

Víte že…

• je možné elektromobil dobít z jakékoli standardní zásuvky 230 V? Doba dobíjení se odvíjí od kapacity baterie, může trvat 5 až 8 h,

• pro rychlejší dobíjení je vhodné pořídit si domácí nabíjecí stanici, tzv. wallbox? Tato stanice zvládne nabít elektromobil rychleji,

• veřejné dobíjecí stanice pro elektromobil od ČEZ se nacházejí napříč celou ČR a jejich počet stále přibývá? Stanice jsou samoobslužné, fungují nonstop a je možné zde nabít prakticky jakýkoli elektromobil,

• doba nabíjení na veřejných dobíjecích stanicích se odvíjí od kapacity baterie a typu stanice? U klasické nabíjecí stanice je možné naplno dobít baterii za 2 až 4 h a u rychlonabíjecí stanice je možné mít 80 % baterie nabité už za 20 minut.
 
Publikováno: 14. 2. 2018 | Počet přečtení: 276