expo ZAT AMPER 2019

Jaký je tvůj příběh?

Společnost Trend Micro, zabývající se oblasti kybernetické bezpečnosti, spustil národní kolo mezinárodní soutěže What’s your story. Video-soutěž s tématem: Kdybyste na internetu mohli změnit jednu věc, která by to byla? spouští v České republice poprvé, ačkoli má již dlouholetou tradici např. v Kanadě, Irsku nebo v Americe. Cílem je rozšířit diskuzi o bezpečnosti na internetu i mezi mladými.

 
„Žijeme v digitálním světě, už malým dětem dávají maminky telefony do ruky a čím dál mladší jedinci mají své profily na sociálních sítích, kontrola věku stránkami dávno nefunguje a většina rodičů ještě v online světě nevyrostla, málokdo tak ví, co vlastně děti a mladí studenti na internetu dělají. Nejzávažnější otázkou pro nás zůstává, zda oni sami vědí, jakou digitální stopu po sobě zanechávají a zda si svou online identitu budují s rozvahou. Proto u nás vznikla tato soutěž,“ říká Sophie Riding, koordinátorka soutěže ze společnosti Trend Micro.

What’s your story má již několikaletou tradici. V zemích, kde probíhá soutěž, se do ní zapojují tisíce studentů a škol. Letos poprvé chce díky soutěži společnost otevřít diskuzi o bezpečnosti v online světě i v ČR. Mnoho studentů mohlo slyšet otázku „Jaký je tvůj příběh?“ už na Veletrhu vysokých škol Gaudeamus v Praze, kde Trend Micro poprvé zveřejnilo tento projekt.

Se zveřejněním tématu Kdybyste na internetu mohli změnit jednu věc, která by to byla? přichází i možnost přihlášení se do soutěže. Ta je otevřena pro studenty od 15 do 23 let. Přihlásit mohou své video do 16. března. Hodnotit jej bude porota složená ze zaměstnanců Trend Micro, ale i partnerských společností a sdružení, které akci podporují, např. Národní centrum bezpečnějšího internetu, CzechItas a WebExpo. „Všechny zaujala naše myšlenka podpořit studenty tím, že jim dáme možnost kriticky přemýšlet, a přitom kreativně tvořit vlastní obsah. Je tu tolik dobrého na tom žít online, ale stejně jako vše ostatní, má každý přínos internetu i svou zápornou stránku. Příkladem může být snadný přístup k informacím versus rozlišování mezi pravdivými a nepravdivými informacemi,“ dodává Sophie Riding.

Hlavní cenou v soutěži bude nejen iPhone X, ale pro několik nejlepších, kteří se dostanou do finále i možnost podívat se do společnosti zabývající se kybernetickou bezpečností a dozvědět se tak ještě něco dalšího.

Video k soutěži ZDE

Více informací a výherní videa ze zahraničních soutěží:

https://whatsyourstory.trendmicro.cz/

https://www.facebook.com/TMosbCZ/
 
Publikováno: 14. 2. 2018 | Počet přečtení: 309