ZAT AMPER 2019

LG a Honeywell budou spolupracovat na zabezpečení aut

Společnosti LG Electronics a Honeywell podepsaly memorandum o spolupráci s cílem vyvinout unikátní technologii a softwarová řešení pro automatizaci automobilů a infrastruktury, které by předcházely hrozbám spojeným s nárůstem autonomních vozidel.

 
Obě společnosti představily na veletrhu CES v Las Vegas a automobilové výstavě v Detroitu rámec své spolupráce v oblasti kybernetické bezpečnosti. Zaměřily se na řešení určená přímo výrobcům automobilů, a to v oblasti kybernetické bezpečnosti pro systémovou komunikaci ve vozidle. Jejich spolupráce se zabývá i rostoucím množstvím vnějších komunikací prostřednictvím mobilního a satelitního připojení.

Zaměřují se také na různorodé potřeby automobilového průmyslu, od kybernetického zabezpečení individuálních vozidel až po ochranu před hrozbami pro celý vozový park. Řešení, které bude vyvinuto v rámci spolupráce obou firem, spojuje LG technologii prevence proniknutí, detekce hrozby i ochrany softwaru (IDPS) pro zabezpečení hardwaru proti vnějším útokům s IDPS řešením společnosti Honeywell. To zajišťuje interní komunikaci a řídicí síť vozidla spolu s možnostmi monitoringu zabezpečení a analýzy operačních bezpečnostních center.

Výsledky spolupráce pomohou zajistit bezpečnost vozidel pomocí identifikací a ověřením softwarových příkazů a dat generovaných více než 100 miliony řádky kódů, které řídí provoz současných vozidel. Elektrické brány a bezpečnostní moduly LG, řídicí jednotka telematiky (TCU) a elektronická řídicí jednotka (ECU) mohou být efektivními nástroji pro zjišťování a hlášení hrozeb mechanického selhání nebo úmyslného narušení vozidla. Software Honeywell odhaluje anomálie a chrání síťový provoz uvnitř vozidla. Bezpečnostní střediska po celém světě souběžně analyzují nasbíraná data v reálném čase nebo v pravidelných intervalech. Tato střediska monitorují rozsáhlé vozové parky, aby získala data pro analýzy vedoucí k hlubšímu pochopení hrozeb a následnému návrhu řešení, které poskytnou výrobcům automobilů.
 
Publikováno: 12. 2. 2018 | Počet přečtení: 269