ZAT AMPER 2019

Robotický vysavač trvale udržuje čistotu

Robotické vysavače zažívají boom a společnosti BaSys uvedla na trh nový model Dirt Devil M611 Fusion. Hodí se pro všechny typy tvrdých podlah i nízké koberce a díky své malé výšce 55 mm odstraní nečistoty i pod nábytkem, kam se s běžným vysavačem ani koštětem nedostanete.

 

Dirt Devil M611 Fusion splňuje všechny zásadní požadavky, které na robotický vysavač většina uživatelů má a přidává něco navíc. Jeho významným benefitem je jeho nízká výška, pouhých 55 mm. Díky tomu se dostane i do míst, která jsou tradičními úklidovými metodami nedostupná, jako jsou prostory pod nábytkem, případně pod kuchyňskou linkou. Je šetrný k citlivým dřevěným podlahám, a kromě dlažby či lina zvládne uklidit i nízké koberce. Nečistoty z nich pomáhají vyčesávat dva jemné, vyměnitelné kruhové kartáče. Díky nim je vhodný také pro domácnosti se zvířaty. Tři aktivní senzory vysavače s nastavitelnou citlivostí zajišťují prevenci před nárazy a pády, takže nenaráží do nábytku a nemusíte se bát ho použít např. v mezonetových bytech nebo rodinných domcích se schodištěm.

Na výběr má čtyři programy úklidu - náhodný pohyb, obvodové uklízení, hadovitý a kruhový pohyb. Na základě zkušeností v konkrétním prostoru si uživatel zvolí ten program, který mu bude nejvíce vyhovovat. Vestavěná baterie umožňuje vysavači pracovat až 60 minut. Jakmile je baterie téměř vybitá, funkce GoHome zajistí, že si přístroj sám hledá dokovací stanici, která zajišťuje jeho opětovné nabití. Za 5 h je opět plně nabit a připraven na další práci, případně dokončení vysávání místnosti ve zvoleném režimu. Na nečistoty je vestavěna nádoba o objemu 0,24 l, kterou lze jednoduše vysypat. Na přístroji jsou světelné indikátory nabíjení, stavu baterie a naplněné nádoby na odpad.

Samotné plánování vysávání je možné ve třech režimech. První umožňuje okamžité spuštění práce například tehdy, když uživatel odchází z domova. Druhý režim spustí vysávání po plném dobití akumulátoru a třetí odloží start o 24 hodin.

Použití robotického vysavače je obecně nejvhodnější v moderních prostorách, které nejsou rozděleny prahy. Pak může tento pomocník vysávat pravidelně celý byt. Robot nenahrazuje plnohodnotně vysavač jako takový, ale pomáhá udržovat domácnost trvale zametenou a prodlužuje intervaly mezi tradičním vysáváním. Vysavač Dirt Devil M611 Fusion má průměr 300 mm a váží 1,8 kg. Je vhodný na tvrdé podlahy, parkety, dlažbu, lino nebo nízké koberce.

 
Publikováno: 8. 2. 2018 | Počet přečtení: 296