ZAT AMPER 2019

Rychlonabíjecí stanice nové generace

V pražských Stodůlkách byla nově spuštěna 50 kW rychlonabíjecí stanice Siemens Triberium pro elektromobily. Tato rychlonabíjecí stanice reaguje na trendy v e-mobilitě a je připravena pro nové generace elektromobilů s vyšším palubním napětím 800 V a výše.

 
Nabíječka Triberium nabízí široký rozsah výstupního napětí na DC konektorech – 30 až 920 V. Díky tomu je schopná efektivně nabíjet současné elektromobily s různou úrovní palubního napětí trakční baterie. Především ale umožňuje dobíjení nové generace elektromobilů s napětím 800 V a více. Elektromobily tohoto typu budou dostupné od druhé poloviny roku 2018.

Stanice je vhodná pro všechny typy elektromobilů a nabíjecích standardů dostupných na trhu a umožňuje nabíjet hned dva elektromobily najednou. U stanice s adresou Siemensova 1, Praha 13, se nachází dvě vyhrazená místa pro elektromobily.

Triberium umožní nabití z 0 na 80 % využitelné kapacity baterie VW E-Golf 2017 během 30 min. pomocí konektoru CCS2 50 kW. Po dobití baterie na 80 % se zbývajících 20 % nabíjí sníženým výkonem, aby nedošlo k jejímu poškození. Což může zabrat dalších 15 až 20 minut.

„Rychlonabíjecí stanice nové generace je v současné době nejvýkonnější model z našeho portfolia a očekáváme, že pozmění stávající mapu dobíjecí sítě ČR. Již na jaře představíme chytrou rychlonabíjecí stanici Triberium s dobíjecím výkonem až 150 kW,“ říká Ivo Hykyš, Head of e-charging/e-mobility v Siemens ČR.
 
Publikováno: 7. 2. 2018 | Počet přečtení: 308