Ceratizit AMPER 2019

Jubilejní dvoumiliontá dvojspojková převodovka DSG z Vrchlabí

Škoda Auto vyrobila ve svém českém závodě ve Vrchlabí od zahájení výroby (září 2012) dvoumiliontou dvojspojkovou převodovku DQ 200. Tato převodovka DSG se používá v mnoha modelech značky Škoda i v dalších vozech koncernu Volkswagen. V současné době vyrábí závod ve Vrchlabí 2200 převodovek denně.

 
Dvojspojková převodovka DQ 200 je v rámci celého automobilového průmyslu považována za jednu z nejmodernějších převodovek svého druhu. Přesvědčí nejen změnou převodového stupně během několika milisekund, ale také špičkovým komfortem řazení. Převodovku DQ 200 používá celá řada modelů značky ŠKODA i dalších vozů koncernu Volkswagen.

„Závod Škoda Auto ve Vrchlabí je uznáván jako jeden z nejmodernějších závodů na výrobu komponentů v rámci celého odvětví. Má rozhodující význam jako jeden z pilířů výroby společnosti Škoda Auto i v celém výrobním svazku koncernu VW,“ říká Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti za oblast výroby a logistiky.

Frank Engel, vedoucí výroby komponentů k tomu dodává: „Svým vysokým osobním nasazením a vynikajícím know-how přispívají naši zaměstnanci rozhodující měrou k tomu, že jsme během pouhých pěti let dosáhli tohoto působivého počtu dvou milionů vyrobených převodovek DQ 200.“

Závod ve Vrchlabí patří mezi nejmodernější výrobní závody v koncernu Volkswagen a se svými zhruba 1000 zaměstnanci je také jedním z nejvýznamnějších průmyslových zaměstnavatelů ve východočeském regionu. Ve výrobě závod sází na moderní technologie, jako např. na kooperující roboty. Ty zaměstnance podporují při vkládání řadicího pístu, jedné z nejcitlivějších činností ve výrobě převodovek. Takzvaný manipulační robot naproti tomu zásobuje desítky strojů díly a prázdné obaly přepravuje zpět do skladu. V této souvislosti lze také uvést automaticky řízené logistické vozidlo a vysoce moderní IT systém „Transparentní továrna“. Ten byl po tříleté přípravné fázi úspěšně implementován v listopadu minulého roku. Škodovka kromě toho v Mladé Boleslavi nedávno otevřela nové zkušební stavy pro převodovky.
 
Publikováno: 7. 2. 2018 | Počet přečtení: 274