Ceratizit AMPER 2019

Škoda ukáže v Ženevě studii VISION X

S novou hybridní studií vozu Škoda VISION X nabízí česká automobilka výhled do dalšího rozvoje její modelové palety. Koncept městského crossoveru přenáší charakteristické prvky úspěšných SUV modelů Škoda do dalšího segmentu. Nová studie s hybridním pohonem je dalším vývojem designového jazyka SUV modelů.

 

S kompaktními proporcemi se VISION X představuje jako ideální vozidlo pro městský životní styl. Exteriér se vyznačuje precizními liniemi a jasnými konturami povrchu, které podtrhují dynamický charakter studie vozu s hybridním pohonem, lakované v odstínu barvy FlexGreen. Sportovní akcent vozu dodává střecha v kontrastním antracitovém odstínu. Mohutný vzhled vozu dodávají výrazné nárazníky, robustní prahy, velká panoramatická prosklená střecha a dvacetipalcová hliníková kola. Inspirací pro ostřejší design bylo tradiční řemeslné umění českých sklářů.

Zcela nový designový jazyk je patrný v interiéru vozu. Opticky dominuje široká, ergonomicky konturovaná přístrojová deska s volně stojícím barevným displejem, jehož prostřednictvím lze rychle a intuitivně ovládat služby infotainmentu a konektivity. Osvětlené prvky z broušeného křišťálu v souhře s barevným displejem vytváří zajímavé světelné efekty.

S touto studií představuje česká automobilka svou vizi moderního městského crossoveru. Díky rozšíření úspěšné rodiny kategorie SUV o třetí model chce značka Škoda zaujmout novou cílovou skupinu. Do roku 2025 bude Škoda Auto vedle vozů s čistě elektrickým pohonem mít v nabídce i plug-in-hybridy. Každý čtvrtý automobil značky, dodaný na celém světě, bude plug-in-hybrid nebo elektromobil.

 
Publikováno: 6. 2. 2018 | Počet přečtení: 277