expo ZAT AMPER 2019

Nová LED pro čelní světlomety vozidel

Společnost Osram přidala svůj LED systém Oslon Compact PL, která kombinuje technologii nového čipu s vynikajícími tepelnými vlastnostmi, do své nabídky produktů pro automobilový průmysl. Je zvlášť výhodná pro použití v čelních světlometech automobilů, může se používat pro adaptivní dálková světla, světla pro denní svícení, potkávací i standardní dálková světla.

 

Tento univerzální produkt kombinuje zdokonalenou konstrukci s nízkými náklady a je tak vhodný pro vozidla různých tříd, přístupný pro širokou škálu zákazníků. LED na keramické bázi je zvlášť zajímavá pro své tepelné vlastnosti díky elektricky izolované teplovodné podložce. S příslušnou technologií PCB lze Oslon Compact PL provozovat při velkých proudech a dosahovat velkého světelného výkonu.

Kromě produktu Oslon Compact CL, který je dodáván jako jednočipová verze, byl do výrobního programu zařazen i Oslon Compact PL jako vícečipová verze s až pěti čipy. Nové LED vybavené „notchless“ technologií UX:3, nabízejí vynikající tepelnou vodivost. Je to díky čtvercovému emisnímu povrchu čipů, který rovněž značně zjednodušuje spojování a optický design. Velký světelný tok diod Oslon Compact PL rovněž umožňuje dosažení vyšších hodnot jasu. Například u aplikací, kde byly dříve používány halogenové žárovky se světelným tokem 1000 lm, lze nyní tohoto toku dosáhnout pomocí jediné 3 čipové diody Oslon Compact PL.

„S produktem Oslon Compact PL zavádíme do našeho výrobního programu typ výkonných LED na keramické bázi. Tím se škála výrobků s různými technologiemi zapouzdření pro vnější osvětlení vozidel ještě rozšiřuje. Každý z produktů nabízí své výhody pro konkrétní použití. To znamená, že můžeme mnohem snadněji reagovat na individuální požadavky zákazníků,“ vysvětluje Thomas Christl, marketingový manažer vnějšího automobilového osvětlování, Osram Opto Semiconductors.

Nové keramické pouzdro ze zvlášť odolného materiálu zlepšuje manipulaci a zvyšuje spolehlivost. Použití vlastní metody třídění LED dle jejich dominantních vlastností do jednotlivých skupin (binů), umožňuje nabízet zákazníkům průběžné navyšování jasu v kratších intervalech. Konstrukci součástek lze proto optimalizovat a přizpůsobovat pro získání vyššího minimálního jasu nebo specifických prahových hodnot.

 
Publikováno: 6. 2. 2018 | Počet přečtení: 334