Ceratizit AMPER 2019

Lehký ventil firmy Aventics pro mobilní aplikace

Pneumatický ventil LS04 firmy Aventics, který je charakteristický svými kompaktními rozměry a nízkou hmotností, je ideální pro dynamické oblasti použití.

 
Požadavky: Umístění co nejblíže pohonu, krátké spínací časy a vysoká energetická účinnost. Předpokladem pro splnění těchto požadavků jsou extrémně kompaktní ventily s minimální hmotností. S LS04 nabízí Aventics sérii ventilů, která je vhodná zejména pro přímou montáž na pohyblivé části strojů a systémů.

Šířka tělesa ventilu je pouze 10,8 mm - tato konstrukce je základem pro kompaktní rozměry i nízkou hmotnost. Méně materiálu vede automaticky k lehčímu ventilu. Vývojáři Aventics udělali velký krok vpřed v konstrukci šoupátkového ventilu LS04 díky použitým materiálům polyamid a hliník. „Pokud jde o kompaktní rozměry, jsme s tímto výrobkem nejlepší ve své třídě, a to nebereme v úvahu jeho nízkou hmotnost. To vše dělá ventily LS04 ideální pro vestavná řešení," zdůrazňuje Jean-Marc Gruffat ze strategického produktového managementu společnosti Aventics. S minimálním časem sepnutí 9 milisekund asistuje ventil při přesném polohování např. nástrojů montovaných na ramena robotů.

Univerzální řada ventilů Jmenovitý průtok je 200 l/min pro LS04-XS a 170 až 310 l/min pro LS04-AF, pneumatické ventily jsou k dispozici pro připojení hadic s průměrem 4 a 6 mm. Jsou vybaveny jak dvoupinovými tak tři-dva kruhovými konektory (M8); nástrčný konektor o průměru 10 mm určuje minimální šířku ventilů. Stavová LED dioda indikuje stav sepnutí ventilu. Obzvlášť kompaktní verzi LS04-XS (eXtra Small) je možné používat jako jednocívkový 5/2cestný ventil, u standardní verze LS04-AF (All Functions) si mohou uživatelé vybrat z 5/2, 5/3 a 2 x 3/2cestných ventilů se všemi klasickými funkcemi. Více informací na: tomas.boril@aventics.com.
 
Publikováno: 30. 1. 2018 | Počet přečtení: 289