Ceratizit AMPER 2019

Kompaktní portálové systémy pro malé prostory

Pro přesný přesun malých hmotností a břemen i ve velmi stísněných prostorech slouží portálové systémy, které nacházejí své uplatnění v mnoha strojírenských i jiných aplikacích. Firma igus vyvinula nový kompaktní prostorový portál, který je ideální právě pro aplikace s malými hmotnostmi.

 
Automatizace výrobních procesů je nejen pro strojírenství stále důležitější a nabývá stále většího a většího významu. Proto firma igus vyvinula nový, mimořádně kompaktní prostorový portál, který nabízí řadu nadstandardních výhod.

Standardní portálový systém (katalogový díl) je možné expedovat jako předpřipravenou stavebnici přímo z výrobního závodu, neboť je složen ze samomazných a bezúdržbových aktuátorů, lineárních jednotek a motorů.

Nový samomazný a bezúdržbový portálový systém drylin E je vhodný pro širokou škálu aplikací, především v medicínských technologiích s vysokými požadavky na bezpečnost, při úkolech v mikroelektronice nebo pro „pick&place“ úlohy. Na malém pracovním prostoru o rozměrech 400 x 400 x 100 mm může toto malé a kompletní řešení přenášet předměty s maximálním zatížením 2,5 kg při maximální rychlosti 0,5 m/s.

„Dva řemenové aktuátory drylin ZLW a jedna lineární jednotka drylin GRW zajišťují přesné vedení, tichý chod a bezúdržbový a samomazný provoz. A to díky kluzným prvkům vyrobeným z vysoce výkonných triboplastů,“ vysvětluje Tomáš Vlk, product manažer pro tato zařízení u společnosti Hennlich, která v Česku zastupuje společnost igus. Portál je dodáván kompletně připravený pro připojení krokových motorů a snímačů NEMA17 nebo NEMA23.

„Kromě předpřipravených modelů jsou k dispozici také různé varianty velikostí, zdvihů nebo materiálů. Podle požadavků a potřeb aplikace lze volit i krokové motory,“ upřesňuje Tomáš Vlk.

Kromě nového prostorového portálu drylin E pro malé pracovní prostory, který je možné dodat přímo z výrobního závodu, jsou k dispozici také lineární a rovinné systémy. Všechny portály obsahují přednastavené lineární aktuátory a lineární jednotky drylin s krokovými motory NEMA a také všechny komponenty potřebné pro vlastní montáž a sestavení. Kromě standardních portálových systémů (skladové položky), si může uživatel nakonfigurovat svůj vlastní portálový systém sestavený z komponentů drylin, a to na adrese http://www.igus.de/drylin-E-Portal. Tuto konfiguraci lze on-line odeslat, včetně žádosti o cenovou nabídku. V závislosti na požadavcích zákazníka mohou být změněny délky jednotlivých os, konfigurace krokových motorů nebo přidáno příslušenství jako např. energetické řetězy a kabely.
 
Publikováno: 29. 1. 2018 | Počet přečtení: 322