Ceratizit AMPER 2019

Škola hrou pro děti 21. století

Společnost TCL Communication uvedla v Česku a na Slovensku novinku v podobě 7palcového tabletu Alcatel A3 KIDS, který je určen dětem ve věku od 3 do 12 let. Tablet využívá operační systém Android se speciálním prostředím Kurio, vyvinutým na vzdělávání dětí, který se dá přizpůsobit podle toho, kolik je dítěti let.

 

Kurio využívá přirozené dětské zvídavosti a hravosti a prostřednictvím výukových i zábavných aplikací nenásilně rozvíjí dovednosti nejmladších uživatelů. Novinka obsahuje sadu vzdělávacích aplikací a her v češtině i slovenštině vhodných pro děti různého věku. Ale na rozdíl od obdobných produktů pro děti, které se občas objeví, v tomto případě tablet není jen zásobníkem pasivně přijímaného multimediálnho obsahu (což je zatím tradičním „prokletím“ moderní elektronické zábavy). Nechybí ani pohybové hry, jejichž cílem je zvednout děti z gauče a přimět je k aktivnímu pohybu. Díky vestavěnému snímači pohybu mohou simulovat např. pohyby při plavání, běhu nebo lyžování. Tablet lze navíc kabelem propojit s televizní obrazovkou.

Další funkcí, kterou nabízí, je rodičovská kontrola - tento speciální kontrolní nástroj umožňuje rodičům dohlížet i na to, co děti hrají a jak dlouho, dovoluje např. i omezit přístup na určité webové stránky. Stačí vše jen nastavit a další kontrolu a ochranu dětí obstará samotný tablet. Mimo rodičem nastavenou dobu tedy dítě nemůže zařízení samo používat. Vzhledem k zaměření na specifickou cílovou skupinu je zařízení také odolnější než běžné modely - odolá i prachu a postříkání vodou a před poškozením jej chrání silikonové pouzdro.

Uživatelské prostředí Kurio také obsahuje sadu více než 25 vzdělávacích aplikací a zábavných her a v aplikaci Kidoz je navíc ke stažení mnoho dalších aplikací a her pro různé věkové skupiny. Děti se tak mohou s tabletem zábavnou formou např. učit cizí jazyky, psát nebo se dozvědět více o světě kolem nás. „Dnešní děti si osvojují elektroniku již v útlém věku. Proto jsme se rozhodli jejich zájem o technologie propojit s přirozenou hravostí a zvídavostí. Navíc jsme mysleli i na rodiče, aby měli o aktivitách svých dětí přehled, a zároveň se do nich mohli sami zapojit,“ vysvětluje Tomáš Chrastil, Country Manager značky Alcatel pro Česko a Slovensko.

 
Publikováno: 22. 1. 2018 | Počet přečtení: 260