expo ZAT AMPER 2019

Rekordní návštěvnost hlásí Škoda Muzeum

V uplynulém roce si škodovácké muzeum v Mladé Boleslavi připsalo návštěvnický rekord v historii. Přivítalo totiž 254 143 českých i zahraničních hostů. Meziroční nárůst návštěvnosti tak činí 5 %. Je to i díky poutavé prezentaci historii značky Škoda v moderní expozici a nově zrekonstruovaný depozitář. Expozice je doplněna tematickými výstavami i kulturními akcemi.

 

Škoda Muzeum je nejen výkladní skříní bohaté historie automobilky, ale i multifunkčním objektem pro řadu kulturních a společenských akcí. Návštěvnost za uplynulý rok narostla o 5 % ve srovnání s rokem 2016. „Prezentace automobilové historie moderní formou s využitím multimediálních prvků má úspěch, těší nás, že kontinuálně roste počet tuzemských i zahraničních návštěvníků. Snažíme se pro ně připravit vždy i něco navíc, třeba ve formě krátkodobých tematických výstav či atraktivních kulturních pořadů,“ komentuje rekordní návštěvnost Andrea Frydlová, vedoucí Škoda Muzea v Mladé Boleslavi.

Vedle českých zájemců o automobilovou historii značek Škoda a Laurin&Klement, kteří tvořili téměř 60 % z celkového počtu návštěvníků, si atraktivní výstavní expozice zařadilo v roce 2017 do svého programu mnoho zahraničních hostů. Nejvíce jich přicestovalo z Německa, Nizozemska, Chorvatska, Dánska, Polska, Francie, nechyběli ani hosté z Číny, Austrálie, Ruska nebo USA.

Velký návštěvnický úspěch sklidily krátkodobé výstavy, např. Úspěchy vozů Škoda na Rallye Monte Carlo či výstava Škoda Favorit - 30 let od premiéry. Z kulturních akcí na půdě Muzea měly velký ohlas koncerty Vojtěcha Dyka, skupiny Wohnout, zpěvačky Tonyi Graves a Marty Kubišové.

I pro letošní rok je naplánována celá řada atraktivních akcí, a to od abonentních cyklů, přes tematické výstavy (např. o historii reklamy L&K a Škoda, úspěších na poli motorsportu či výstava k výročí 100 let vzniku Československa), až po koncerty hudebních skupin ATMO MUSIC, MIG 21 či Barbory Polákové.Vedle hlavní expozice si mohou návštěvníci prohlédnout atraktivní zrekonstruovaný depozitář s vystavenými sportovními vozy a prototypy. Stále oblíbenější je i možnost spojit návštěvu muzea s prohlídkou aktuálních výrobních provozů Škoda Auto, a to na základě předchozí objednávky. Návštěvu Muzea lze zkombinovat i s prohlídkou exponátů partnerského Leteckého muzea Metoděje Vlacha na letišti v Mladé Boleslavi, svět techniky a velkých konstruktérských počinů pak mohou návštěvníci poznat v areálu Rodného domu Ferdinanda Porscheho v Liberci-Vratislavicích. Pro všechna uvedená muzea lze získat zvýhodněné kombinované vstupné.

 
Publikováno: 18. 1. 2018 | Počet přečtení: 353