Ceratizit AMPER 2019

Saab bude modernizovat německé simulátory

Společnost Saab získala zakázku od Spolkového úřadu pro vybavení Bundeswehru, informační technologie a podporu v službě (BAAINBw) na modernizaci simulátorů vozů německé armády. Program modernizace bude zahájen během roku 2018 a celková hodnota zakázky činí v přepočtu 278 mil. korun.

 
V rámci modernizace poskytne Saab nový software a hardware německým armádním vozům a tankům, které využívají laserový simulátor BT 46, mezi něž patří např. Leopard, Fennek, Marder a Wiesel. Zároveň bude implementovat nový standard laserových kódů SISO, díky kterým se technika německé armády stane kompatibilní s technikou většiny evropských zemí. Počet mezinárodních vojenských cvičení neustále roste, a proto stále více zemí volí právě SISO standard. V blízké budoucnosti bude tento standard používat 12 evropských zemí.

„Co se týče laserového simulátoru BT 46, německá armáda byla naším zákazníkem od roku 1985 a během této doby jsme systém dodali do téměř všech německých bojových vozů a tanků. Je to osvědčený simulační systém pro výcvik střelby s různými zbraněmi, který rovněž umožňuje realistická taktická bojová cvičení v poli,“ řekl Görgen Johansson, ředitel divize Saab Dynamics.

Systém BT 46 umožňující bojový výcvik s vozy včetně jejich výzbroje byl dodán již do více než 20 zemí. Dosud bylo celosvětově dodáno více než 7000 simulátorů vozů pro více než 100 aplikací.
 
Publikováno: 18. 1. 2018 | Počet přečtení: 300