Ceratizit AMPER 2019

Lenovo představilo novinky pro VR

Na veletrhu spotřební elektroniky CES 2018 nastínila společnost Lenovo svoji vizi pro technologické inovace v roce 2018. Její nové portfolio inteligentních zařízení vylepšuje realitu kapesní elektroniky, počítačů i technologií do domácnosti.

 

Firma na CES představila několik technologií, které vylepšují virtuální realitu (VR). Patří mezi ně např. Lenovo Mirage Solo s headsetem Daydream, světově prvním headsetem pro virtuální realitu, či kamera Lenovo Mirage, chytré brýle Lenovo C220 Smart Glasses a Lenovo Smart Display, nebo technologie sledování pohybu WorldSense.

Díky systému WorldSense, který umožňuje ve virtuálním světě zcela přirozeně uhýbat, naklánět se nebo se ponořit do prostoru a bezdrátového ovladače Daydream, který představí baseballovou pálku, volant nebo cokoli jiného, co se vám zrovna hodí, se tak hry mohou ještě více podobat realitě. Kamera Mirage s Daydream pak uživatelům umožní vytvářet pro VR svůj vlastní obsah. Tato kapesní kamera s duálním širokoúhlým 13Mpx fotoaparátem pokrývajícím pole 180 x 180° zjednodušuje technologii potřebnou pro zachycování 3D fotografií a videí, která lze následně snadno nahrát na osobní účet do aplikace Google Fotky nebo na YouTube, prohlížet si je a sdílet.

Řešení New Glass C220 se skládá z chytrých brýlí a kapesní jednotky. Funguje na základě rozpoznávání a identifikování reálných objektů pomocí technologií umělé inteligence. Samotné brýle váží pouhých 60 g a běží na operačním systému Android. Umělou realitu je možné pozorovat jedním okem, na kterém jsou nasazené brýle, zatímco druhé oko nadále sleduje skutečný svět. Brýle New Glass C220 jsou využitelné pro plnění nejrůznějších úkolů a jsou vybaveny např. protihlukovou interakcí či dalšími funkcemi.

Smart Display se zabudovaným virtuálním asistentem, dodávaným v osmipalcovém nebo desetipalcovém provedení, činí používání technologií v domácnosti pohodlnějším, intuitivním a sdíleným. Lze ho využít např. jako centrálu, ze které je možné hlasem a dotekem řídit všechna připojená domácí zařízení, od osvětlení až k vytápění. Umožňuje přehrávat videa na YouTube nebo prostřednictvím videohovoru spojit uživatele s přáteli přes Google Duo.Inovací se dočkaly i osvědčené produkty jako hybridní systém 2v1 Miix, který lze používat i jako tablet, či řada notebooků ThinkPad. Za pozornost stojí zejména poslední novinka s označením Miix 630 - odnímatelné zařízení, která kombinuje flexibilitu a produktivitu tenkého lehkého 1,33kg notebooku s Windows 10S a kombinuje ji s vždy dostupnou mobilitou smartphonu. Využívá rychlé 4G LTE připojení a pozoruhodné je zejména výdrží baterie nabízející podle výrobce až 20 hod. provozu. Ve výbavě nechybí ani hlasově komunikující virtuální asistentka

Cortana nebo biometrické rozpoznávání obličeje s Windows Hello pro identifikaci a přihlášení uživatele.

Více informací o novinkách z CES 2018 naleznete ZDE

 
Publikováno: 17. 1. 2018 | Počet přečtení: 357