Ceratizit AMPER 2019

Studentská soutěž hledá mladé logistické talenty

Světový výrobce manipulační techniky a poskytovatel logistických řešení Linde Material Handling podporuje nedávno zahájenou iniciativu Evropského svazu pro manipulaci s materiálem a skladovací zařízení (FEM) pod heslem „Smart Logistics Challenge – Jak se bude dodávat zítra“.

 
Projekt vyzývá studenty oboru ekonomie a strojírenství v celé Evropě, aby představili své vize a nápady pro budoucí výzvy v oboru.

Soutěž je určena všem studentům evropských univerzit. Zájemci se mohou zaregistrovat na www.smartlogisticschallenge.eu, a zapojit se do konverzace na sociálních médiích prostřednictvím #DeliverTomorrow. Jejich příspěvky budou přijímány do 30. března 2018 a třicítka finalistů pak postoupí do dalšího kola, kde budou na svých konceptech spolupracovat s odborníky z oboru. Ve finále bude vybráno a oceněno šest vítězů.

„Naším cílem je zaujmout mladé lidi velmi zajímavými tématy z oblasti technologie manipulace s materiálem a podnítit je k zamyšlení, jak by mohla manipulace se zbožím fungovat v budoucnu. Touto soutěží chceme oslovit širší okruh studentů a získat je pro naše odvětví,“ vysvětluje Christophe Lautray, předseda FEM a člen představenstva (CSO) Linde MH, specialisty na manipulaci s materiálem. Poukázal na to, že mnoho lidí si ani neuvědomuje, jaké obrovské úsilí stovky tisíc logistických pracovníků vyvíjí, aby zboží a výrobky byly rychle a bezpečně dopraveny do místa určení. Skutečnost, že intralogistika funguje na mnoha místech zcela neviditelným způsobem, je v přímém rozporu s tím, jak důležitou roli hraje při řešení takových ekonomických výzev, jako je e-commerce a Průmysl 4.0. Tento obor tak pro další rozvoj potřebuje jen jedno: ty nejlepší mozky a získat je by měly pomoci i projekty jako je „The Smart Logistics Challenge“.
 
Publikováno: 17. 1. 2018 | Počet přečtení: 325