Ceratizit AMPER 2019

Bezpečnější polohovač vidlic Linde MH

Společnost Linde Material Handling vyvinula nový polohovač vidlic s názvem „View“, který zlepšuje výhled na vidlice. Díky tomu je při manipulaci se zbožím zabráněno poškození nákladu, stavebních komponent skladu i jeho vybavení. Polohovač lze využít u všech elektrických vysokozdvižných vozíků a vozíků se spalovacím motorem s nosností 1,2 až 5,0 t.

 
V mnoha průmyslových odvětvích se polohavače vidlic staly nepostradatelnými. Například při skladování různého zboží na milimetr přesně na nákladových rampách nebo v regálech. Přesunutím vidlic ze strany na stranu může řidič umístit náklad rychleji a přesněji. Pro bezpečné a přesné přemístění břemene je však stejně důležitý dobrý výhled na vidlice přes zdvihový sloup, nosič vidlic a polohovač.

„Naším cílem bylo zlepšit výhled řidičů, abychom je při jejich práci podpořili a zajistili jim větší bezpečnost,“ říká Frank Bergmann, Product Manager Counterbalanced Trucks v Linde Material Handling. „Náš výzkum a vývojové práce ukázaly, že vícero menších ploch pro výhled řidiče je efektivnější než méně velkých,“ vysvětluje Frank Bergmann.

Z toho důvodu byl válec postranního posuvu umístěn výše a válce pro nastavení vidlic doprostřed, což pro řidiče vytvořilo řadu nových průhledů na vidlice. Také zkosení desky a použití trubic namísto hadic umožňuje obsluze vidět na vidlice lépe. Dalším pozitivním účinkem nově instalovaných trubic je, že poskytují lepší ochranu před poškozením při možné kolizi, což zvyšuje využitelnost zařízení.

Řešení bylo optimalizováno pro výšku zdvihu od 700 do 1400 mm. Převážně v této výšce se totiž stohují drátěné kontejnery a nakládají a vykládají se kamiony. „S novým polohovačem dáváme našim zákazníkům klíč, který otevírá dveře k další bezpečnosti a efektivitě při používání vysokozdvižných vozíků,“ říká Frank Bergmann. Toto přídavné zařízení lze montovat flexibilně. Díky tomu mohou toto řešení používat i zákazníci s na míru našroubovanými vidlicemi, neboť příčníky polohovače disponují každý třemi otvory.

Nový polohovač vidlic je další částí mozaiky bezpečnostního konceptu společnosti Linde MH „Vize Nula – bezpečnost ve vašem světě“. Tento koncept zahrnuje celé portfolio technických inovací orientovaných na bezpečnost průmyslových vozíků, dále inteligentní asistenční systémy, komplexní tréninkové programy a poradenské služby. Vize Nula (Vision Zero) je holistický přístup k omezení počtu pracovních úrazů při manipulaci s materiálem až na nulu. „Bezpečnost je jeden z klíčových nástrojů, jak zlepšit výkonnost podniku. Proto je naší vizí pomáhat zákazníkům eliminovat nehody. Vize Nula je náš příspěvek k bezpečnější a produktivnější budoucnosti,“ říká Andreas Krinninger, předseda správní rady Linde Material Handling.
 
Publikováno: 15. 1. 2018 | Počet přečtení: 314