expo ZAT AMPER 2019

Na kole až na nádraží

V Evropě asi neexistuje země, kromě Nizozemska, kde by se na silnicích pohybovalo tolik bicyklů. Jejich láska k jízdě na kole je pověstná. Lidé je hojně využívají nejen k přepravě do určeného cíle, ale také i k přiblížení např. na vlaková nádraží. A právě tady k tomu společnost NS Station zavedla samoobslužný parkovací systém.

 

Podle údajů společnosti NS Stations, provozovatelem železničních stanic v Nizozemí, jezdí u nich na kole na nádraží denně čtyři tisíce lidí. Proto se firma rozhodla reagovat na rostoucí poptávku po bezpečných a přístupných parkovištích pro jízdní kola a tak modernizovat železniční stanice. Realizací tohoto projektu pověřila společnost Siemens.

Nová bezobslužná parkoviště pro cyklisty již mají za sebou úspěšnou fázi testování. Siemens zde bude zajišťovat po dobu osmi let denní monitoring, který bude poskytovat informace o aktuální obsazenosti parkovišť a potřebě pravidelné údržby. Jedná se o zakázku v hodnotě 14,2 mil. eur.

Kromě toho bude Siemens i nadále pokračovat ve spolupráci s NS Stations na společném vývoji vstupních systémů pro parkoviště jízdních kol s obsluhou, kde se využívá technologie RFID (radiofrekvenční identifikace).

Nové řešení nabízí cyklistům otevřený a průhledný vstup na parkoviště prosklenými branami a možnost pohodlně a rychle zaparkovat kolo. Jakmile bude dokončeno všech 47 nových stanic, cestující se mohou těšit na rychlý a bezproblémový přesun od parkovacích ploch přímo na vlaková nástupiště. Parkování kol bude navíc na železničních stanicích prvních 24 hodin zdarma.

 
Publikováno: 14. 1. 2018 | Počet přečtení: 365